Sebring'de yapılan yarışı Button kazandı!

Torque Esports tarafınca düzenlenen yarışa, 40 yaş üstündeki motor sporları efsaneleri katıldı – aralarında 73 yaşındaki Formula 1 dünya şampiyonu Emerson Fittipaldi de bulunuyordu.

Yarıştan sonrasında Reuters’a konuşan Button şunları söylemiş oldu: “Gerçek hayatta olduğumdan daha heyecanlıydım. Büyük olasılıkla her virajda bariyerlere gömülme korkusundan dolayı bu şekilde hissettim.”

Jacques Villeneuve ise yarışın parlayan adı oldu. Yarışa, diğerlerinin aksine, bir laptop ve oyun kumandası ile katılan Kanadalı sürücü, sonuncu bayağı başladığı yarışı altıncı tamamladı.

Cumartesi günü meydana getirilen bir öteki yarış serisi olan “Race for the World” serisi, kaotik bir yarışa sahne oldu. Sürücüler tarafınca organize edilen seride 6 yarış koşulacak ve 6 yarış süresince 100.000 dolar toplanması planlanıyor. Bu bağışlar ise Dünya Sıhhat örgütüne bağışlanacak.

Abu Dhabi pistinde meydana getirilen ilk yarışta poleden süregelen isim Alexander Albon oldu. Albon ile birlikte 6 Formula 1 sürücüsü yarışa katılmıştı.

Yarış esnasında pek fazlaca kaza olduğundan ve planlama esnasında Güvenlik Aracı’nın yarışta olma opsiyonu açılmadığı için yarış tekrardan başlatıldı.

Yarışı kazanan isim ise Alexander Albon olurken podyumu tamamlayan adlar Real Madrid sürücüsü Thibaut Courtois ve Arthur Leclerc oldu.

İkinci yarış ise Silverstone’da oldu ve Abu Dhabi kadar kaos dolu olmadı. Pole sahibi Lungaard ve Arthur Leclerc arasındaki çekişme sonucunda önde kalan isim Lungaard oldu. Charles Leclerc ise yarışı beşinci sırada, Luca Albon ve Lando Norris’in arkasında tamamladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz