Riot Games'in yeni oyunu Valorant Twitch'te rekor kırdı

Riot Games’in taktiksel nişancılık oyunu VALORANT, 7 Nisan Salı günü kapalı beta dönemine başlamıştı. Merakla beklenen VALORANT, dünyanın en fazlaca izlenen canlı gösterim eğlence platformu Twitch’te anlık 1.7 milyon seyirciye ulaşarak bu dalda ikinciliğe yerleşti. (2019 League of Legends Dünya Şampiyonası peşinden) Ek olarak VALORANT, bir günde toplam 34 milyon saat izlenme süresiyle Twitch rekorunu kırdı. Projenin oyunculara duyurulduğu günden bu yana büyük bir ilgiyle beklenen VALORANT, 3 Nisan 2020’de oyun görüntüleriyle meydana getirilen “ilk izlenme” etkinliğiyle 12.2 milyon saat izlenmiş ve bu daldaki Twitch tek günlük izlenme süresi rekorunu da kırmıştı.

Riot Games, oyuncuların kapalı beta dönemine erişim hakkı yakalayabilmesi için Twitch ile beraber çalışıyor. Twitch İşbirlikleri ve Kurumsal Gelişim Başkan Yardımcısı Ben Vallat, mevzuyla ilgili şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Topluluk genelinde inanılmaz bir coşku görüyoruz ve League of Legends benzer biçimde, VALORANT’ın başarı hikayesine de en baştan ortak olmak bizim için mutluluk verici.”

“Eposta hesaplarımızdan toplumsal medya hesaplarımıza kadar tüm yazışma kanallarımız VALORANT kapalı betasına dair pozitif geri bildirimlerle dolu. Şu an tüm odağımızı rekabetçi taktik nişancılık oyuncularına global bir tecrübe yaşatmaya verdik ve şimdiden birçok yeni şey öğrendik.” diyen VALORANT Baş Yapımcısı Anna Donlon konuşmasına şöyleki devam etti; 

“Bu daha yolun başı, yolculuğumuza daha çok oyuncu katabilmek için bu kısıtlayıcı günlerde sunucu altyapımızı geliştirmeye devam ediyoruz. Kapalı Beta deneyimini daha çok bölgede etken hale getirip dünyanın dört bir yanından oyuncuları dijital topluluğumuza çağrı etmeyi dört gözle bekliyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz