Riot Games’in yeni Ülke Müdürü Erdinç İyikul oldu

Dünyanın en büyük oyun şirketleri içinde yer edinen Riot Games’in Türkiye Ofisi’nin Ülke Müdürlüğü görevine Erdinç İyikul getirildi. 2012 yılından bu yana Riot Games’in Türkiye ofisinde değişik pozisyonlarda vazife alan İyikul, çocukluğundan beri sıkı bir oyuncu olarak uzun senelerdir dijital oyun sektörünün içinde içeriyor.

Sıkı bir oyunculuktan, Riot Games Türkiye’nin Ülke Müdürlüğü’ne uzanan macera

Ufak yaşlardan beri oyun dünyasının içinde olan Erdinç İyikul, ustalaşmış anlamda ortalama 14 senedir oyun sektörünün içinde içeriyor. Kariyerine Nintendo’nun Türkiye ofisinde vazife alarak başlamış olan İyikul, burada ortalama 1 yıl süresince Ürün Müdürü olarak çalıştı. Hemen sonra Türkiye’nin ilk video odaklı oyun sitesini kurarak, oyun dünyasından son videolar ve araştırmaların yer almış olduğu değişik bir yapıyı Türk oyun severlerle buluşturdu. 5 yıl sitenin genel gösterim yönetmenliğini meydana getiren Erdinç İyikul, 2012 senesinde Riot Games bünyesine katıldı. Riot Games Türkiye’nin yazışma, strateji ve pazarlama departmanlarından görevli şahıs olarak devletimizde oyun ve espor sektörlerinin gelişmesi noktasında mühim işlere imza attı.2019 senesinde şirketteki görevine “Riot Games Türkiye Direktörü” olarak devam eden Erdinç İyikul, ülke müdürlüğü görevini Riot Games’in ABD ofisine Global Pazarlama ve Yayin Operasyonu başına atanan Onur Tamer’den devraldı. 

Nisan ayı itibariyle yeni görevine başlamış olan Erdinç İyikul heyecanını şu sözlerle paylaştı: “TFT mobilin çıkmış olduğu, LoR lansmanının yaklaştığı, VALORANT için kapalı beta sürecinin başladığı ve daha birçok coşku dolu projenin yer almış olduğu bir dönemde bu görevi almak gurur verici. Şimdiye kadar olduğu şeklinde bundan sonrasında da ülkemizdeki oyunculara en iyi oyun deneyimlerini yaşatabilmek için Riot Games Türkiye ekibi olarak büyük bir heves ve tutkuyla çalışmaya devam edeceğiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz