Valorant nedir, nasıl oynanır? Valorant nasıl indirilir? Valorant oyunundaki karakterler hangileri?

Riot Games tarafınca geliştirilen ve Counter Strike: Global Offensive (CS:GO) ile Overwatch’a benzerliğiyle dikkat çeken Valorant’ın kapalı betası için geri sayım başladı. 3 Nisan Cuma bir tek Twitch yayıncıları için kapalı betaya giren ve milyonlarca şahıs tarafınca takip edilen Valorant hakkında birçok oyunsever şu soruların yanıtını merak ediyor; Valorant ne süre çıkacak? Valorant kapalı betaya ne süre girecek? Valorant’ı oynamak parasız mi? İşte tüm bu soruların cevaplarına bu haberde ulaşabilirsiniz. FPS oyun türüne damga vurması beklenen Valorant, 3 Nisan Cuma günü bir tek Twitch yayıncıları için kapalı betaya sunulmuştu. Aradan geçen kısa bir sürenin arkasından Valorant nihayet kapalı betaya giriyor.

30 kişilik ekip çalışıyor

Riot Games, karakter diyaloglarından, metinlere kadar oyunla ilgili her detayı tamamen Türkçe yapabilmek için uzunca bir süredir bir fazlaca meşhur sanatçılarla çalışmalarını sürdürüyor. VALORANT’ın oyuncuya Türkçe erişmesi için fazlaca çaba harcayan Riot Games adına, değişik yerelleştirme başlıklarında 6 kişilik deneyimli bir çekirdek ekip çalışıyor. Teknik ekip ile Seslendirme sanatçıları dahil edildiğinde bu sayı 30’a ulaşıyor. Senelerdir League of Legends evrenini büyük bir özenle gerçekleştirdiği yerelleştirme çalışmalarıyla ülkemizdeki oyuncu kitlesiyle buluşturan Riot Games, VALORANT için de fazlaca yoğun bir yerelleştirme süreci geçiriyor. Aylardır yürütülen çalışmalarda şu ana kadar, 13.000 kelime oyun içi metin, 25.000 kelime oyun dışı metin ve 14.000 kelime seslendirme metni çevirisi gerçekleştirildi; saatlerce devam eden kalite denetim testleri yapılmış oldu ve bu sayılar her geçen gün artmaya devam ediyor.

Valorant oyunundaki dikkat çeken karakterler hangileri?

Valorant hakkında birçok oyunsever şimdi oyunun tadını çıkartıyor. Bu kez da oyunseverlerin merak etmiş olduğu en mühim mevzu oyunda yer edinen karakterler ve hususi karakterleri oldu. Bu soruların yanıtları için Fanatik.com.tr takip edenleri için hususi bir video hazırladık. Bu içerikle oyunda size iyi bir kılavuz sağlayacak. 

İşte oyundaki karakterler: 

1-Viper

2-Sova

3-Cyher

4-Brimstone

5-Sage

6-Omen

7-Phoenix

8-Breach

9-Jett

Valorant’ı oynamak parasız mi?

Milyonlarca şahıs tarafınca merakla beklenen Valorant’ı oynamak tamamen parasız. Sadece Riot Games tarafınca meydana getirilen açıklamaya gore oyun içi kozmetik ürünleri satın alabileceksiniz.

Valorant Sistem Gereksinimleri neler?

En Düşük Donanım Özellikleri – saniyede 30 kare: İşlemci (CPU): Intel Core 2 Duo E8400

Ekran Kartı (GPU): Intel HD 3000

RAM: 4GB

İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 64-bit

Tavsiye edilen Özellikler – saniyede 60 kare:

İşlemci (CPU): Intel i3-4150

Ekran Kartı (GPU): Geforce GT 730

RAM: 4GB

İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 64-bit

 Yüksek Donanım Özellikleri – saniyede 144+ kare:

İşlemci (CPU): Intel Core i5-4460 3.2GHz

Ekran Kartı (GPU): GTX 1050 Ti

RAM: 4GB

İşletim Sistemi: Windows 7/8/10 64-bit

PC donanım önerisi:

Windows 7/8/10 64-bit

4GB RAM

1GB of VRAM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz