Hearthstone'da yeni bir dönem başlıyor

Anka Yılı, Blizzard’ın sevilen dijital kart oyunu Hearthstone®’un yeni genişleme paketi olan Outland’in Külleri’nin çıkışıyla beraber resmi olarak başlıyor. Oyuncuları Kara Geçit’in ötesindeki tehlikeli ve savaşlarla darmadağın olmuş bir diyara çağrı eden Outland’in Külleri, bu dünyanın yerlisi olan korkulu canavarlar, acımasız karakterler ve iblislerden güç alan büyü ve yadigârlardan oluşan 135 yepyeni kartla Hearthstone’daki dengeleri altüst ediyor. 

Hearthstone’un çıkışından beri eklenen ilk yeni derslik olan İblis Avcısı (Demon Hunter), bugün Outland’in Külleri’yle beraber oyundaki yerini alıyor. Kaotik iblis enerjileri ve korkulu ruh büyüsü kabiliyetleriyle donatılmış İblis Avcısı, direkt kahraman saldırıları ve kudretli iblis minyonlar üzerine kurulu kendine özgü agresif bir oyun seçimi ortaya koyuyor. İblis Avcısı sınıfı ve Illidan Stormrage kahramanının yanı sıra sınıfa hususi olarak hazırlanmış 30 kart, dört bölümlük İblis Avcısı tek kişilik hikâyesini tamamlayan tüm oyunculara ücretsiz bir şekilde sunulacak. 

Outland’in Külleri tam 135 yeni kartı oyuna getirmekte. Oyunun gidişatı üstünde mühim etkisinde bırakır bırakabilen yeni bir tür efsanevi minyon olan Prime kartlar da bunlar içinde. Prime’lar, başlangıç biçimlerinde kuvvetli ve bilhassa oyunun erken ve orta safhalarına yönelik minyonlar. Oyun alanından ilk kez kaldırılmalarının ardındansa oyuncunun destesine geliştirilmiş bir halde tekrardan karılıyorlar. Oyuncuların dikkat etmesini gerektirecek bir öteki özellik de Hapsolmuş İblisler. İki tur süresince hareketsiz kalmış olarak bu süre süresince hasar alması yada vermesi mümkün olmayan bu kuvvetli minyonlar, etkin hale ulaşınca oyunun seyrini değiştiren etkisinde bırakır ortaya çıkarıyor. 

Anka Yılı Başlıyor 

Anka Yılı, bugüne dek Hearthstone’a gelen en mühim değişikliklerden bazılarını içeriyor (daha fazlasının yolda bulunduğunu da ekleyelim): 

• Dereceli Modu Yenilemesi: Yeni yılla beraber geliştirilmiş bir dereceli deneyimi de oyuna geliyor. Yenilenmiş eşleştirme ve anlamlı ödüllerle dolu keyifli bir ilerleme sistemi bunlar içinde.

• Yeni ve Oyuna Dönen Oyunculara Hususi Tecrübe: Hem başlangıç derecelerini tırmanan yeni oyuncular hem de uzun bir aranın peşinden Hearthstone’a dönen oyuncular, kendi seçecekleri derslik için parasız bir rekabetçi deste elde edecek*.

• İyileştirilmiş Kart Paketi Deneyimi: Sevilen “efsanevi kartların kopyası çıkamaz” kuralı artık tüm nadirlik düzeylerini kapsıyor. Oyuncular artık hiçbir yaygın, nadide yada epik kartın iki kopyasından fazlasını almayacak.

• Parasız Tek Kişilik Serüven: Genişleme paketinin ilerleyen dönemlerinde tüm oyuncular paramparça olmuş Outland dünyasında geçen parasız bir tek kişilik serüven elde edecek. Meşhur Illidan Stormrage ve seçkin İblis Avcılarından oluşan ordusuna katılarak korkulu Paslı Lejyon’a karşı savaşın!

• Rahip Sınıfı Yenilemesi: Rahip sınıfı kimliğini daha da öne çıkaracak büyük değişimler oyuna geliyor. Sınıfın altı kartı Onur Salonu’na aktarılırken bunların yerine yepyeni kartlar eklenecek.

• Cenk Meydanları Güncellemeleri: Kısa süre eklenen Illidan kahramanıyla beraber daha da genişleyen Hearthstone: Cenk Meydanları gelişimini Anka Yılı’nda da sürdürecek. 

Hearthstone’a giriş icra eden oyuncular bir vazife serisini tamamlayarak toplamda altı kart paketi kazanabilecek. Bunların üç tanesi Outland’in Külleri’nden ve diğerleriyse Descent of Dragons™, Saviors of Uldum™ ve Rise of Shadows™ genişleme paketlerinden birer tane olacak. Serinin ilk görevine bugünden itibaren erişilebilecek. İkinci ve üçüncü görevse 8 ve 9 Nisan tarihlerinde eklenecek. Ek olarak, şu andan 29 Haziran geçmişine kadar oyuna giriş icra eden tüm Hearthstone oyuncuları efsanevi minyon Kael’thas’a parasız haiz olacak. 

Outland’in Külleri, bugünden itibaren Windows® ve Mac® bilgisayarların yanı sıra Windows, iOS ve Android™ tabletler ve telefonlarla oynanabilecek. Outland’in Külleri kart paketleri, şu anda Hearthstone’un Arena gibi olmaktan kazanılabiliyor ve oyuncular onları Hearthstone’un öteki kart paketleriyle aynı karşılık karşılığında oyun içi altın yada para karşılığında alabilir. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz