Şampiyonluk Ligi'nde son viraja girildi! 8. hafta maçları sona erdi

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi geri döndü! Covid-19 Pandemisi sebebiyle iki hafta ara verilen ligde çevrimiçi formata geçildi. Takımlar maçlarını evlerinden oynamaya başladı.

Geri Dönüşün Yıldızları: fastPay Wildcats ve 1907 Fenerbahçe Espor

8. haftadaki VFŞL maçlarına 1907 Fenerbahçe ve fastPay Wildcats damga vurdu. Lige fena bir başlangıç icra eden fastPay Wildcats, son haftalara gelindiğinde kendini toplamayı başardı. Papara SuperMassive ve GALAKTICOS karşısında galip gelen ekip ilk 6 yarışında mühim bir avantaj elde etti.

1907 Fenerbahçe ise liderliğini sürdürdü. Haftanın açılış gününde Beşiktaş’ı ezici bir oyunla yenik eden ekip ikinci günde zirve yarışındaki rakiplerinden Papara SuperMassive’i de rahat geçmeyi başardı. 1907 Fenerbahçe, son haftasına girilen VFŞL’yi önder tamamlamak için mühim bir avantaja haiz.

Geri Dönemeyenler: Beşiktaş ve Papara SuperMassive

8. haftadaki VFŞL maçlarında Beşiktaş ve Papara SuperMassive beklentilerin fazlaca altında performans sergiledi. Beşiktaş ilk 6 yarışında zor duruma düştü. Team Aurora ve 1907 Fenerbahçe karşısında almış olduğu mağlubiyetler ile haftayı kapatan ekip mevsim finalleri yolunda büyük bir yara aldı. Tekrardan süregelen VFŞL’deki ilk sınavlarında Beşiktaş, rakiplerine diş geçirmekte zorlandı. Haftaya 9 maçlık yengi serisi ile süregelen Papara SuperMassive ise haftanın en büyük sürprizine imza attı. fastPay Wildcats ve 1907 Fenerbahçe’ye yenik olan ekibin liderlik şansı kalmadı.

VFŞL’de ne zirve düğümü çözülebildi ne de ilk 6 yarışının galipleri belli. VFŞL’de son haftaya girilirken yalnız 2 ekip havlu atmış konumda: 5 Ronin ve son şampiyon Royal Youth. Geriye kalan takımlar ise iki değişik yarışın içinde kendilerine yer buldu.

İlk 6 yarışı bir fazlaca çekişmeli

fastPay Wildcats, Beşiktaş, GALAKTICOS ve Team Aurora; mevsim finallerinde yer alabilmek için haftalardır kıyasıya bir rekabetin içinde yer alıyordu. Bu rekabet ligin son haftasının son gününe kadar sürecek. VFŞL’nin 9. haftasında ilk 6 yarışına tesir edecek şu maçlar oynanacak:

11 Nisan Cumartesi

Beşiktaş – fastPay Wildcats

5 Ronin – Team Aurora

GALAKTICOS – Papara Super Massive

12 Nisan Pazar

Team Aurora – GALAKTICOS

fastPay Wildcats – 1907 Fenerbahçe

5 Ronin – Beşiktaş

Lig aşamasını ilk 6 sırada tamamlayan takımlar mevsim finallerine yükselecek. İlk 2 sıradaki takımlar direkt olarak yarı finale yükselirken 3 ila 6. sıradaki takımlar çeyrek finale adını yazdıracak. VFŞL heyecanı evden yaşanmaya devam edecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz