PlayStation 5 kontrolcüsü DualSense resmen tanıtıldı

Webtekno’da yer edinen habere bakılırsa; Senenin en oldukca beklenen ürünlerinden birisi olan PlayStation 5 için hazırlıklar son aşamaya gelirken artık konsol kontrolcüsünün de hazırlıkları tamamlandı. Sayısız tasarım çalışmasının arkasından nihai tasarım tanıtıldı.

Sony DualSense nedir?

PlayStation 5 kontrolcüsünün adı DualSense olarak belirlenmiş ve Sony bir blog yazısı ile kontrolcünün genel hatlarını ortaya çıkardı. DualSense oyunlara yeni his boyutu katmayı amaçlıyor.

Beyaz ağırlıklı bir tema benimseyen kontrolcünün joystick ve mikrofon tuşunun olduğu alt kısım siyah olarak bırakılmış. Dokunmatik yüzey gene mevcut ve tetik tuşlarının da siyah detaylara haiz olduğu görülüyor.

DualSense kontrolcüsünde titreşim seviyeleri artık daha çok. Oyundaki sahnelere bakılırsa titreşim seviyeleri en iyi hissiyatı verecek şekilde kendisini ayarlıyor. L2 ve R2 tetik tuşları ise uyguladığınız baskıya bakılırsa oyunlara tesir ediyor. Bunun için tuşların açısı birazcık değiştirilmiş.

Önceki nesilde Share olarak yer edinen paylaşma tuşu artık Create adını almış. Oyuncular bu tuş ile oyun yayınlarını ister beraberce ister kendileriyle paylaşabiliyor. Ek olarak entegre hoparlör ve mikrofon yardımıyla kulaklığa gerek olmadan söyleşi edebilecekler. DualSense ve barındırdığı teknolojiler ile ilgili ileride daha çok detay verilecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz