Fortnite nedir? Fortnite nasıl oynanır? Fortnite indir

Fortnite aslen bir battle royale (BR) oyunu değil. 25 Temmuz 2017 tarihinde PC, PS4 ve Xbox One için satışa sunulan Fortnite, oyuncuların dört kişiye kadar ekip kurup sayısız vazife yapmış olduğu bir oyun. İçerik açısından oldukça varlıklı olan ve kabaca “Left 4 Dead ile Minecraft karışımı” olarak tanımlanabilecek Fortnite’ın temelini oluşturan PvE (Save the World) kısmı halen yapım aşamasında ve tamamlandığında ücretsiz bir şekilde oynanabilecek. Oyunu bugün geldiği noktaya getiren BR moduysa Eylül ayında çıkış yapmış oldu ve inanılmaz bir hızla gelişiyor, zenginleşiyor, büyüyor. Sözü daha çok uzatmadan başlıklar halinde Fortnite nasıl bir oyun? Bu probleminin yanıtını haberimizde bulabilirsiniz.

Fortnite Nedir?

Fortnite, Epic Games şirketi tarafınca sunulan, arcade seçimi grafik yapılarına haiz son zamanların en popüler oyunu. 25 Temmuz 2017 tarihinde PC, Xbox One ve PS4 için satışa sunulan oyunun birbirinden değişik modları var. Bu modlar içinde, Fortnite’ın bu kadar meşhur olmasını elde eden, oyuncular tarafınca aşırı sevilen mod ise: Battle Royale!

Battle Royale

Bilgisayar oyunu severler, Battle Royale modunu, gene Fortnite şeklinde son zamanlarda fazlasıyla popüler bir oyun olan, Steam’de seneler boyu en oldukça oynanan oyun tahtının sahibi CS:GO’yu arkasında bırakan PUBG’den hatırlayacaklardır. PUBG, Battle Royale modu yardımıyla çıktıktan 6 ay sonrasında, Steam’de tüm istatistikleri yerle bir edip aylar boyu en oldukça oynanan oyun haline gelmişti.

Bilmeyenler için Battle Royale ise; 100 çevrimiçi oyuncu (uçaktan yada uçan otobüsten) aynanda bir haritaya atlıyor ve hayatta kalan son şahıs ya da ekip olmaya çalışıyor. Oyuncular haritaya atladıktan sonrasında, alanın daralması ve oyuncuların birbirleriyle savaşması için elektronik bir gaz dalgalar halinde yayılıyor. Belli vakitlerde ise, drop olarak adlandırılan, içlerinde oyuncuların işe yarar, çeşitli materyaller bulabilecekleri kutu gökyüzünden haritaya bırakılıyor ve oyuncular bu kutuyu ele geçirip daha çok avantaj sahibi olmaya çalışıyorlar. 

Nasıl oynanır?

Oyunu elbet oynayarak öğrenirsiniz fakat tavsiye vermek gerekirse, dönemin da oyun oynadığım sıralar benim de fazlasıyla uyguladığım bir yol olan “yayıncı seyretme” aşaması oyun öğrenme mevzusunda bir fazlaca avantaj sahibi olmanızı sağlıyor. Oynamak istediğiniz oyunu oynayan yayıncıları izleyin. Onlar “Bu oyunda ne yapmış?”, “Nasıl taktikler uygulamış?” şeklinde durumlara bakarak oyun hakkında daha çok data sahibi olabilirsiniz. Sual sormaktan ise hiçbir süre çekinmeyin. Bu şekilde daha süratli öğrenirsiniz.

Nasıl indirebilirim?

Fortnite’ın ücretsiz bir şekilde gösterilen Battle Royale modunu buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Öteki hikayesel paketleri oynamanız için ise satın alım gerekmekte. Bununla birlikte İos’ta Fortnite oynamanız da mümkün!

Fortnite indir

Oyuna derhal adım atmak ve Fortnite indir diyebilmek için Fortnite.com adlı siteden direk ulaşabilirsiniz. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz