Counter Strike üçüncü kez rekor kırdı

WebTekno’nun haberine gore, FPS (Birinci Kişi Nişancı) oyunu denince akla ilk gelen oyunlardan bir tanesi olan Counter Strike: Global Offensive (CS: GO), bundan önceki eş zamanlı oyuncu rekorunu geride bırakmayı başardı. Oyun, bir milyondan fazla oyuncuya eş zamanlı olarak ev sahipliği yapmış oldu.

Steam Charts sayfasındaki verilere gore Counter Strike: Global Offensive, 4 Nisan Cumartesi günü 1 milyon 228 bin 875 anlık oyuncu sayısına ulaşmayı başardı. Bu, bununla birlikte 2012 senesinde çıkan oyunun tüm zamanlardaki rekoru anlamına da geliyor. Ek olarak son 30 gün içinde oyunun averaj oyuncu sayısı 719 bine ulaştı.

Oyunun yeni rekorunun aslına bakarsak ne kadar büyük bulunduğunu göstermek için bundan önceki rekordan anlatmak yararlı olabilir. Oyunun bu senenin başlarındaki rekorundan önceki rekoru, Nisan 2016’da 850 bin 485 oyuncuyla gerçekleşmişti. Oyun, o tarihten sonrasında aylık olarak 500 bin ila 750 bin oyuncu içinde gidip geldi.

Geçtiğimiz senenin ağustos ayından itibaren oyunun eş zamanlı oyuncu sayısı devamlı olarak terfi etti ve en sonucunda oyun Şubat 2020’de, 2016 yılındaki rekorunu kırarak 916 bin 996 oyuncuya ulaşmayı başardı. Mart 2020’de de eş zamanlı oyuncu sayısındaki yükseliş trendini devam ettiren Counter Strike: Global Offensive, bu sefer 1 milyon 145 bin 972 oyuncuya ulaşmıştı.

CS: GO’nun eş zamanlı 1 milyon oyuncuya bu senenin başlarında ulaşmasını, dünya genelinde tesirini gösteren ve insanları eve kapatan yeni tip Corona virüs (Covid-19) salgınının sebep olduğu düşünülüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz