‘Oyun ve Espor Pazarlaması’ dersi online eğitim ile öğrencilerle buluşuyor

Üniversitelerde verilen Oyun ve Espor dikeyindeki dersler, öğrenciler tarafınca ilgi ile takip ediliyor. Bu kapsamda Bahçeşehir Üniversitesi, Gaming in Turkey Oyun ve Espor ajansı ile bir iş birliği gerçekleştirmiş oldu. Bahçeşehir Üniversitesi, oyun ve espor alanında kariyer yapmak isteyen öğrencilere uzman kişilerin yer almış olduğu eğitimler sunmasının yanı sıra esporu ve oyun sektöründeki gelişimleri öğrencilerine anlatmayı hedefliyor.

Dünya genelinde hızla büyümeye devam eden oyun ve espor eskosistemi, bilimsel nitelikli yaşamda da karşılık bulmaya devam ediyor. Tüm bu eğitimler, gençlerimize ustalaşmış hayatta iş olanağı sağlıyor. Online olarak verilen eğitimler, öğrenciler tarafınca büyük bir ilgi ile takip ediliyor.

“Corona virüs sebebiyle online eğitime geçtik”

Bahçeşehir Üniversitesi’nde oyun ve espor pazarlaması üstüne ders vermeye başlamış olan Gaming in Turkey Ajansı’nın Kurucusu Ozan Aydemir, “Bilhassa son 4-5 senedir oyun ve espor sektörü büyük bir ivme ile büyüyor. Bu gelişme gençlerimizin bu alana ilgisinin artığını gösteriyor. En büyük gayem, bu sektördeki 12 senelik deneyimimi olabildiğince saydam bir halde paylaşmak ve gençlerimizi en iyi şekilde bu sektöre hazırlamak olacak. İşin pazarlamasından operasyonuna kadar deneyimlerimizi aktaracağız. Derslerimizin ana felsefesi, gençlere bu sektörde yalnız esporcu yada influencer değil, pazarlamadan hukuka, sağlıktan tasarım ve yazılıma kadar birçok seçeneğin bulunduğunu göstermek ve sektöre girmeden ilkin olabildiğinde gerçek örneklerle onları eğitmek. corona virüs sebebiyle online derslerle de daha fazlaca gencimize ulaşmaya çalışacağız.” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz