Umut Nayir: FIFA, Call of Duty ve Football Manager oynuyorum

Siyah-beyazlı kulübün Instagram hesabından canlı yayına bağlanan Ümit Nayir, “Galatasaray’a attığım gol benim için oldukça özeldi. Kulüp zamanı açısından alınyazısı belirleyici bir gol değil fakat kendi tarihim için oldukça değerliydi.” diye konuştu.

Ümit, küçüklüğünden beri Beşiktaşlı bulunduğunu ifade ederken evde kardeşiyle FIFA, Call of Duty ve Football Manager oynadığını söylemiş oldu.

Derbide oynayacağını maç toplantısında öğrendiğini kaydeden siyah-beyazlı futbolcu, “İlk kez 11’de sahaya çıkmıştım ve ilk derbi maçımdı. Utangaç olmadan altından kalkmak da oldukça önemliydi. Sıkıntılı bir süreçten geçiyorduk. Maç toplantısında öğrendim oynayacağımı. Kazandırdıktan sonrasında da duyguyu tanım etmesi oldukça zor. Yaşadıklarımı tam olarak dile getiremiyorum. Ne mutlu ki o şekilde bir an yaşadım. Gönül verdiğim takıma yandaş önünde derbi kazandırmak oldukça hoş bir duygu.” ifadelerini kullandı.

Golden ilkin Caner Erkin’in kendisini yönlendirdiğini belirten Ümit, “Maçın içinde birkaç tane orta yapmıştı fakat ön direkte rakip karşıladı. Golden birkaç dakika ilkin yanına çağırıp ortaları öne yapıyorum sen başka yere gitme dedi ve ortayı da oraya yapmış oldu. Caner abinin yardımıyla attım gollerimin çoğunu. Ona oldukça ihtiyacım var.” şeklinde konuştu.

“En iyi Beşiktaşlı sahada işini en iyi yapandır”

Çocukluğunda da Beşiktaşlı bulunduğunu söyleyen Ümit Nayir, “Küçükken Beşiktaş’ı destekliyordum. En iyi Beşiktaşlı sahada işini en iyi yapandır. Ben de Beşiktaşlılığımı sahada yansıtmak isterim. Saha haricinde da Beşiktaşlı duruşuna uygun olmaya çaba ediyorum. Üzerine koyarak devam etmek isterim.” dedi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde çeşitli yardımlara katıldığını söyleyen Beşiktaşlı futbolcu, “Evde kalmak zorunda olan, çalışmayan insanlarımız var. Ikimiz de yapabildiğimiz yardımları hayata geçirmeye çalıştık, hayata geçirmeye da devam edeceğiz. Ülke olarak ayağa kalkmamız lazım, bu durumda bizim de üzerimize düşeni yapmamız gerekiyor.” dedi.

Call of Duty oynuyorum

2-3 kitap aynı anda okuyorum. Kimi zaman roman okuyup kendimi oraya koymaya çalışıyorum. Felseferle ilgiliyim, birazcık o kısımdan okuyorum. Netflix oldukça popüler. Succession güzel, Watchman izledim. Film olarak ‘Platform’u izledim son olarak. Bodoslama cemiyet eleştirisi yapılmış. Akışını beğendim. Call of Duty oynuyorum kardeşimle online. FIFA oynuyorum. FM online kariyerimiz var, onu devam ettiriyoruz arkadaşlarla.

Bununla beraber hukuk fakültesi talebesi olan Ümit Nayir, maçlar ve antrenmanlarda dolayı sınavlara giremediğini sadece okulu bitirmek istediğini söylemiş oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz