Başkent’te ilk espor kulübü kuruldu

Ankara Büyükşehir Belediyesi, sporu daha geniş kitlelere ulaştırmak ve sevdirmek için yeni bir projeyi daha hayata geçirdi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Ankara’mızı gençlerimizin ve Espor’un Başkenti yapma çalışmalarını başlattık. İlk resmi belediye Espor Kulübü’nü kurduk” dedi. Online oyunlar üstüne kurulu bir spor dalı olan “Espor Kulübü”, 7’den 70’e tüm Başkentlileri buluşturacak. ASKİ Spor Kulübü bünyesinde hizmet verecek olan Espor Kulübü; elektronik sporları tüm gençlere sevdirerek, meslek haline getirip kariyer imkânı sağlamayı amaçlıyor. Elektronik ortamda spor oyunları

Başkent’te spora ve sporcuya ehemmiyet veren ve spor aktivitelerinin artırılması için yürütülen çalışmalara öncülük eden Büyükşehir Belediyesi, spor ve oyun sever gençleri ustalaşmış eğitmenler eşliğinde, Espor Eğitim Merkezinde bir çatı altında buluşturacak.

Geleceğin sporu olarak görülen elektronik sporları yaygınlaştırmayı ve meslek haline getirip kariyer imkânı sağlamayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, Başkentli gençlerin ulusal ve internasyonal turnuvalarda adını duyurmasına da destek olacak.

Başkan Yavaş: “İlk resmi belediye espor kulübünü kurduk”

Espor Kulübü, gençleri bilinçsiz bir halde oyun oynamak ve toplumsal medya sitelerinin dayattığı negatif etkilerden kurtarmak adına da mühim bir rol üstlenecek.

Spora ve sporcuya kıymet verdiklerini ve gençleri spora yönlendirmek için yeni projeleri hayata geçirmeye devam edeceklerini belirten Başkan Yavaş gençlere şu sözlerle seslendi:

“Türkiye’de bulunan Büyükşehir Belediyeleri içinde ilk resmi belediye Espor Kulübü’nü kurmaktan dolayı gururluyuz. Espor Ekibi, turnuva, etkinlik, seminerler ve espor şeklinde daha birçok adımdan oluşan Ankara Büyükşehir Belediyesinin bünyesi altında hayata geçirilen bu büyük projemiz ile Ankara‘da yaşayan tüm elektronik spor ve oyun sever gençleri ustalaşmış eğitmenler eşliğinde, belediyemizin açacağı Espor Eğitim Merkezi’nde bir çatı altında buluşturacağız. Geleceğin sporu olarak görülen elektronik sporları tüm gençlere sevdirmek ve meslek haline getirip kariyer imkânı sağlamayı amaçladığımız tüm Espor oyun branşlarında hanım ve adam takımlarımız ile ulusal ve internasyonal turnuvalarda başarı kazanmak için siz kıymetli gençlerimize ihtiyacımız var. Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Spor Kulübü bünyesindeki Espor Kulübümüz Başkentimize hayırlı ve uğurlu olsun inşallah.”

Spor anlayışını değiştirecek hizmet

ASKİ Espor Kulübü, elektronik spordan daha fazlasını kapsayan Espor derslerine başvurup katılım elde eden gençlerin sövgü olgusunu törpüleyip, spor ahlakını aşılamak için emek harcamalar meydana getirecek.

Espor kurslarında, yalnız adam oyunculara değil hem de hanım oyunculara da eğitim verilerek ustalaşmış oyuncuların gelişimine destek verilecek. Her yıl geleneksel olarak “Ankara Büyükşehir Belediyesi Espor ve Oyun Festivali” adı altında organizasyon düzenlenecek.

Genç nesillerde pozitif yönde yönde etkisinde bırakır bırakacak olan projede yalnız genç oyuncular için değil hem de bu mevzuda oyuncuların ailelerine de pedagog eşliğinde eğitici seminerler verilerek, bilinçlendirilecek.

İHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz