Popüler mobil oyun PUBG MOBILE 2 sene boyunca büyük yol aldı

Yalnız iki yılda dünya genelinde 600 milyondan fazla indirme ve 50 milyon günlük etken kullanıcı sayısına ulaşan oyun “1 NUMARA OL” sloganıyla 2. yaşını kutladı. Dünya genelinde bir fenomen haline gelen orijinal taktik cenk alanı oyununun mobil versiyonu olan, süratli büyümesiyle dünyanın dört bir tarafındaki listelerde 1 numaraya yükselen PUBG MOBILE 21 Mart Cumartesi günü 2. yıl dönümünü kutladı. Geçtiğimiz yıl süresince oyunculara birçok yenilikçi oyun modu yanı sıra önder markalarla çeşitli işbirlikleri ve yeni eğlenceler sunan PUBG MOBILE, mobil espor alanına hükmederken dünya çapındaki hayranlarla da derin bağlar kurdu.

PUBG MOBILE’ın 2. yıldönümü kutlaması, dünya genelinde 600 milyon toplam indirme ve 50 milyon günlük etken kullanıcı sayısına (Çin hariç) ulaşılması haberiyle aynı anda kutlanıyor.

Geçtiğimiz yıl PUBG MOBILE büyümeye ve oyun deneyimini geliştirmeye devam etti. Bir yılda Şafağa Kadar Hayatta Kal, En Karanlık Gece, Arena, Enfeksiyon, Ağır Tabanca Modu ve Kış Festivali benzer biçimde altı yeni oyun modunu sunuldu ve her biri oyuncuların favorisi oldu.

PUBG MOBILE bununla beraber tüm dünyada fanatikleri olan popüler filmler, meşhur sporcular ve isimlerle emek harcayarak oyun dünyasının haricinde da kendini gösterdi. Bu iş birlikleri içinde “On My Way” ve “Live Fast” adlı iki şarkı ortaklığıyla Alan Walker, spor ve oyunu bir araya getirmek amacıyla basketbol süperstarlarıyla meydana gelen işbirlikleri ve popüler sokak giyim markası A BATHING APE ile hem oyun içi hem de gerçek giyim üretimi için meydana gelen ortaklıklar yer aldı. Ek olarak PUBG MOBILE geçen yıl içinde The Walking Dead, Angry Birds, Godzilla, Resident Evil 2 ve Mission Impossible benzer biçimde TV ve film dünyasından yapımlarla da iş birlikleri deklare etti.

Bunun haricinde PUBG MOBILE, dünyanın en büyük mobil espor turnuvasını düzenleyerek mobil espor alanında da öncü konumunu koruyor. Geçtiğimiz yıl düzenlenen PUBG MOBILE Club Open 2019’da 10 değişik bölgeden, 50 binden fazla ekip yarıştı. Tüm yıl devam eden turnuva, toplamda 532 milyon izlenme ve 57 milyon toplam izlenme saatine (Çin hariç) erişti. 2020 senesinde da PUBG MOBILE, çeşitli bölgelerden oyunculara daha çok imkân tanıyarak, global espor ekosistemini tamamlayacak.

Ek olarak tutkulu topluluğuna en iyi oyun deneyimini sağlamak için yürütülen çabaların bir parçası olarak PUBG MOBILE, hilecilere karşı savaşmak için Project BAN PAN’ı kurdu, renk körlüğü olan oyuncular için Renk Körü Modu’nu sundu ve yağmur ormanlarını korumak için #Fight4theAmazon kampanyasında Global Green ile iş birliği yapmış oldu. Yalnız bir oyun olmayan PUBG MOBILE, dünya çapındaki oyuncular için bir bağlantı niteliği görüyor ve marka olarak oyuncuların hayatlarına pozitif etkide bulunup onlara esin vermeyi amaçlıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz