Corona tedbirleri Gaming'e yöneltti

Tüm dünyada tüketiciler corona virüs tehdidinin yarattığı sıhhat ve güvenlik endişesiyle dışarıya çıkmaktan kaçınırken, temel gereksinimlerini karşılamak ve alışveriş için online platformlara yöneldi. Açıklanan veri analizlerine bakılırsa Türkiye’de de durum değişik değil. Uzmanlar, son iki haftalık web trafiğinin e-ticaret sitelerine yöneldiğini, bilhassa de besin, eğitim ve eğlence benzer biçimde ürün ve hizmetler sunan firmalara yönelik ilginin her geçen gün arttığını belirtiyor.

Evlerinde zaman geçirmek durumunda kalanlar gündemin yarattığı endişeden kurtulmak ve keyifli zaman geçirmek suretiyle dijital oyunlara yoğun ilgi gösteriyor. Gaming meraklıları ve profesyonellerine hususi olarak sunmuş olduğu teknolojik ürünlerle dijital oyun sektörünün öncüsü konumundaki incehesap.com, dünyada yüzde 200’ler seviyesinde artış gösteren oyun ve eğlence sitelerine yönelik trafiğin Türkiye’de de benzer bir seyir izlediğini deklare etti.

Son iki haftadır gerçekleşen gaming teknolojileri satışlarıyla artış trendini yakından izlediklerini kaydeden incehesap.com Kurucu Ortağı Nurettin Erzen, kullanıcı dönüşümünde Mart başı itibariyle bundan önceki ayın aynı dönemine oranla yüzde 6’lık artış yaşadıklarını altını çizdi.

Gaming klavyesinde yüzde 390 artış

Erzen’in verdiği bilgilere bakılırsa gaming için kullanılan klavye, ekran, anakart ve mouse satışlarında mühim bir artış gözleniyor. incehesap.com’da gaming klavyesi satışları 1-17 Şubat/1-17 Mart tarihleri içinde yüzde 390’lık artış gösterdi. Klavyeyi yüzde 125’lik satış artışıyla mouse ürünleri izlerken, ekran satışları yüzde 83, anakart satışları ise yüzde 15 oranında arttı.

Artış devam edecek

“Genel olarak insanların fiziki mağazalar yerine e-ticarete yöneldiğini söyleyebiliriz” diyen Erzen, “Öncelikler her ne kadar değişse de insanoğlu gereksinimlerini ya da istediklerini risk unsurunu göz önünde bulundurarak gidermek istiyorlar. Evlere kapanmaya yeni başladığımız bu günlerde elektronik ve gaming birimleri lüks gerekseme olmamasına rağmen satışlarda hareketlenme görüyoruz. Sokağa çıkma mevzusundaki tedbirlerin devam etmesi durumunda daha büyük artışlar yaşanmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz