NBA efsanesi Shaquille O’Neal geleceğine dair önemli açıklamalarda bulundu. Parkeler dışında da sevilen isimlerden olan O’Neal basketbolu bıraktıktan sonra bir daha basketbola dair herhangi bir görevde bulunmamıştı. Geleceğine dair tekrar açıklamalar yapan Shaquille O’Neal koçluk yapma ihtimalini değerlendirdi.

İŞTE BİLETİ KESİLEN İSİMLER

Kariyeri boyunca başarılı performans gösteren Shaq adını en iyi basketbolcular arasına yazdırırken basketbol izleyicilerinin en çok sevdiği isimlerden biri haline gelmişti.

ETKİLEYİCİ KARİYERNBA

Sırasıyla Orlando Magic, Los Angeles Lakers, Miami Heat, Phoenix Suns, Cleveland Cavaliers ve Boston Celtics formaları giyen Shaquille O’Neal dört kere NBA şampiyonu, üç kere finaller MVP’si ve bir kere de sezonun MVP’si olmuştu.

Shaquille ONeal açıkladı: Koçluk yapacak mı

MUHTEMELEN KOÇLUK YAPMAM

Sports Illustrated’den Chris Mannix’e açıklama yapan Shaq NBA’den hiçbir takımın kendisine koçluk için ulaşmadığını ve ulaşsa da yapamayacağını söyledi. Shaquille O’Neal, “Muhtemelen koçluk yapamam. Pat Riley, Phil Jackson ve büyük Gregg Popovich tipi eski usul bir zihniyetim var. Yeni nesille ilişki kurabileceğimi sanmıyorum. Aslında AAU’da oğluma koçluk yapmıştım ve şampiyonluk da kazanmıştık. Aslında çok eğlenceliydi ama bir daha asla.” açıklamlarında bulundu.

DEDİKODULARA YANIT VERDİ

Sözlerine devam eden Shaq şu sözlerle takım saihibi olmak istediğini de belirtti:

“Hiç kimse beni koçlukla ilgili aramadı, ama yine de bir şekilde takım sahibi olmak isterim. Florida’daki bir takımla ilgileniyorum (Orlando Magic).”

Shaquille O’Neal geçen sezon şaka yoluyla adını Los Angeles Lakers’ın başantrenörlük pozisyonu için yıllık 25 milyon Dolar karşılığında ortaya atmıştı. Daha sonra Lakers göreve Milwaukee Bucks asistanı Darvin Ham’ı getirmişti.

Shaquille ONeal açıkladı: Koçluk yapacak mı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz