İlk kez düzenlenen Tekerlekli Sandalye Floor Curling turnuvasının şampiyonları belli oldu

Tekerlekli Iskemle Floor Curling Türkiye Lig Şampiyonası, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ile ortaklaşa gerçekleştirildi. Mücadeleye; Sivas, Erzurum ve Kocaeli’den sporcular katıldı. 6-7 Aralık tarihlerinde düzenlenen ve 2 gün devam eden müsabakalar, Kocaeli Darıca İlçe Spor Müdürlüğü Darıca Gençlik Merkezinde gerçekleştirildi.

Kazananlar belli oldu

Müsabakada takımlar; hanım ve adam ekibi ile karışık takımlar olmak suretiyle 2’şer sporcudan oluştu. Müsabakalara, Kocaeli Spor da Ben De Varım Tekerlekli Iskemle Curling Ekibi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kağıtspor Kulübü, Sivas Gençlik Spor İl Müdürlüğü Tekerlekli Iskemle Ekibi, Sivas Şekerspor Ekibi ve Sivas Okçuluk Spor Kulübü, Erzurum Aile ve Toplumsal Politikalar Spor Kulübü katıldı. Final maçları ise Sivas ve Kocaeli içinde oynandı.

Hanımlarda, Kağıtspor birinci, Sivas Gençlik Spor Kulübü ikinci, Ben De Varım Tekerlekli Iskemle Floor Curling Ekibi üçüncü, Erzurum Aile ve Toplumsal Politikalar Spor Kulübü ise dördüncü oldu.

Erkeklerde müsabakaları, Sivas Gençlik Spor Kulübü birinci, Kağıtspor ikinci, Sivas Şekerspor Kulübü üçüncü, Ben De Varım Tekerlekli Iskemle Floor Curling ekibi dördüncü, Sivas Gençlik Spor Kulübü ise beşincilikle tamamladı.

Karmalarda ise Kağıtspor birinciliği göğüslerken, Sivas Gençlik Spor Kulübü ikinci ve Ben De Varım Tekerlekli Iskemle Floor Curling Ekibi üçüncü oldu. (İHA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz