Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu'na yeni sponsor

Türkiye’nin gelişimini destekleyen her projede, yenilikçi ve öncü olma misyonuyla hareket eden Petrol Ofisi, engel tanımayan ulusal sporcularımızla yeni bir yola çıkıyor. Bu yıl, tarihinde ilk kez Dünya Şampiyonu olan Türkiye Ampute Ulusal Ekibi’na sponsorluk desteği sunan Petrol Ofisi, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ile imzalanan yeni sponsorluk anlaşmasıyla engelli sporculara olan desteğini büyütüyor. Antak kalma kapsamında Petrol Ofisi, Türkiye Ampute Futbol Ulusal Ekibi’nın yanı sıra TBESF’ye bağlı 20 branşın sporcularının da sponsorluğunu üstlenecek. Petrol Ofisi Grup CEO’su Mehmet Abbasoğlu ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Av. Muaz Ergezen’in katılımıyla 6 Aralık’ta meydana gelen basın toplantısında iş birliğinin ayrıntıları paylaşıldı.

Görüşmede bir konuşma meydana getiren Petrol Ofisi Grup CEO’su Mehmet Abbasoğlu, “Engelli bireylerin yaşamını kolaylaştırmak ve her alanda gelişimlerini desteklemek, eşitlikçi ve kapsayıcı bir cemiyet anlayışının temel gereksinimi. Petrol Ofisi olarak “Bugünden Yarına Hazır” vizyonumuzla engelli yurttaşlarımızın toplumsal yaşamda ve sportif kariyerlerindeki gelişimi açısından onlara katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Bu kapsamda bizlere hem gurur hem de esin aşılayan Ampute Ulusal Futbol Takımımız ile Dünya Kupası öncesinde bir sponsorluk anlaşması imzalamıştık. Onlar da ekim ayında İstanbul’da bizlere dünya şampiyonluğu gururunu yaşattı. Değişik branşlardan ulusal sporcularımız da son yıllarda paralimpik oyunlarda, Dünya ve Avrupa şampiyonlarında kendilerinden söz ettiren, kıymetli başarılara imza attılar. Ikimiz de bu başarının sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’yla (TBESF) olan yol arkadaşlığımıza, federasyona bağlı 20 branşı da dahil ederek devam ediyoruz. Ülkemizin değerlerini destekleyen ve bizlerle buluşturan Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’na teşekkür ediyor; bu ailenin parçası olmaktan gurur duyduğumuzu ifade etmek isterim” dedi.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Av. Muaz Ergezen ise görüşlerini şöyleki beyan etti: “Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun kurulması ile beraber bedensel engelli bireylerimizin spora erişiminde yeni bir sayfa açıldı. Bugün geldiğimiz noktada bir tek engelli bireylere hizmet eden, onların ilgisini çeken ya da çekmeye çalışan bir kurumdan öte tüm sporseverlerin tanımış olduğu, bünyesinde 20 branşı barındıran, dünya başarılarıyla spor kamuoyunun dikkatlerini üstüne çeken büyük bir camiaya, başarı göstermiş bir spor organizasyonuna dönüştük. Bu dönüşümün en büyük mimarı, canla başla çalışan, potansiyelleri yüksek olmakla beraber, her seferinde bizleri şaşırtarak çıtayı bir adım öteye taşıyan sporcularımız. Her birinin azim, fedakârlık ve başarı dolu hikâyeleri var. Ben ailemizden bahsederken cesaret, tutku, emek, soyluluk, özveri ve ümit kelimelerini kullanıyorum. Tüm sporcularımız bugün milyonlarca gencimizin daha fazlasını hayal edebilmelerine olanak sağlıyor. Bu yüzden TBESF – Petrol Ofisi iş birliği oldukca mühim. Petrol Ofisi’ni Federasyonumuza olan desteğini artırdığı için, “Ben de varım!” diyerek örnek olduğundan kutlama ediyorum. İş birliğimizin her iki kurum için de hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz