Şahika Ercümen'in hedefi; 100 metreden derine dalmak

Özgür dalışta birçok başarısı bulunan erişmen ulusal sporcu Şahika Ercümen, gelecek yıl için hazırlıklarına başladı. 2023 senesinde hedefini Cumhuriyet’in 100. senesinde 100 metreden derine dalmak olarak belirleyen Şahika Ercümen, ilk antrenman kampına Dubai’de başladı. 60 metre derinliğinde ve altı olimpik yüzme havuzuna eşdeğer 14 milyon litre su taşıyan havuzda antrenman icra eden Şahika Ercümen, “Sponsor bulmayı beklerken antrenmanlarımı kaçırmak istemedim, kısa süreliğine ve kısıtlı imkanlarla da olsa, dünyanın en derin havuzunda antrenmanlara başladım. Hedefim ülkemizin adını 100. yılımızda altın harflerle ve altın madalya ile tarihe yazdırabilmek. Bunun için gece gündüz çalışacağım. Ümit ederim lüzumlu desteği de buluruz ve hedeflediğimiz yarışmalara katılıp, antrenmanlarımızı yapabiliriz” dedi.

‘HAVUZUN EN DERİN NOKTASI OLAN 60 METREYE İNDİK’

Dalış yapmış olduğu havuzun dünyanın en derini bulunduğunu özetleyen Şahika Ercümen, “Uzun süredir bu havuza çağrı ediliyordum fakat yarışmalarım sebebiyle gidemiyordum. Buradaki ilk antrenman dalışında havuzun en derin noktası olan 60 metreye indik. Güzel bir antrenman kampı yapmış olup sezona güçlü bir giriş yapmak isterim” diye konuştu.

Dalışlarda ulusal sporcuya birlikte rol alan Ukrayna ulusal ekibi sporcusu Natalia Zharkova, “Şahika’yı açıldığımız ilk günden beri burada görmek istiyorduk ve kendisi dünyada ilk çağrı ettiğimiz dalgıçlar içinde. Sonunda onu Dubai’ye getirebildik ve şimdiye kadar yaptığımız en keyifli dalışlardan birisini gerçekleştirdik” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz