Serbest Dalış Dünya Şampiyonası Kaş'ta başladı

İlçede düzenlenen etkinlik çerçevesinde bando ekibi eşliğinde meydana gelen kortej yürüyüşü, eski otogar tanıdığından Cumhuriyet Meydanı’na kadar devam etti. Buradaki açılış töreninde saygı duruşunda bulunulmuş oldu, İstiklal Marşı ve CMAS Marşı okundu.

CMAS Başkanı Anna Arzhanova, organizasyonun düzenlenmesine katkıda bulunanlara teşekkür ederek, “Bir ifade var, “Kaş başka” diyoruz. Kaş, özgür dalış ve CMAS açısından oldukça hususi bir yer. CMAS 6. Özgür Dalış Outdoor Dünya Şampiyonasının açılış töreninde sizlerle beraber olmaktan büyük onur duyuyorum. Zira katılımcı, sporcu sayısıyla bir üstün dereceli teşkil ediyor” dedi.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) Başkanı Oğuz Aydın ise Kaş’ın mavi derinliklerinde gerçekleşecek yarışmanın heyecanını yaşayacaklarını, oldukça katılımlı yarışmadan dolayı son aşama mutluluk duyduklarını kaydetti.

Kaş Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş da organizasyon için Arzhanova’ya teşekkür ederek, “Kaş Belediyesi olarak, bu organizasyonu yürekten destekliyoruz, devam etmesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Mahalli yönetimler olarak ilçede Sualtı Sanat Parkı kurduklarını ifade eden Başkan Mutlu Ulutaş, “Dalışla ilgili farkındalık oluşturmak ve buradaki dalış turizmini daha ileri noktalara taşımak amacıyla kaymakamlık, BAKA ve belediye olarak, Limanağzı civarında Sualtı Sanat Parkı yaptık. Gelen misafirlerimiz sanat parkımıza dalış yapabiliyor. Hepimiz de mahalli yönetimler olarak, dalış sektörünü bir tek organizasyonlarla değil, projelerle de destekliyoruz” diye konuştu.

2-7 Ekim’de Kaş Belediyesi İnceboğaz Tesisleri açıklarında gerçekleştirilecek CMAS 6. Özgür Dalış Outdoor Dünya Şampiyonası’na ortalama 40 ülkeden 120’nin üstünde sporcu katılacak. Şampiyonada, Türkiye 8 sporcuyla madalya mücadelesi verecek. (İHA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz