Bakan Kasapoğlu, öğrenci ve ailelerine GSB yurdunda baklava ikram etti

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bursa’da bulunan GSB Yurtları’nı ziyaret ederek, öğrencilere ve çocuklarını yurtlara yerleştirmek için memleketlerinden gelen ailelere baklava ikramında bulunmuş oldu.

Bursa’nın İznik ilçesinde düzenlenen 4. Dünya Göçebe Oyunları’nı kovuşturmak suretiyle kentte bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bursa’daki Komut Sultan Adam Talebe Yurdu ile Halime Hatun Kız Talebe Yurdu’nu ziyaret etti.

Talebe ve ailelerin Bakan Kasapoğlu şaşkınlığı

GSB Talebe Yurduna yerleşmek için aileleriyle Bursa’ya gelen öğrenciler, karşılarında Bakan Kasapoğlu’nu görünce şaşkınlıklarını gizleyemedi. 

Bakan Kasapoğlu, yurt bahçesinde bir araya gelmiş olduğu üniversite öğrencilerine ve ailelerine ‘Yuvanıza hoş geldiniz, eğitim – öğretim periyodu hayırlı olsun’ temennisinde bulunmuş oldu. 

Bakan Kasapoğlu, yapmış olduğu ziyaret esnasında öğrencilere ve onların yurtlara yerleşmesi için memleketlerinden gelen ailelerine elinde taşımış olduğu tepsiden baklava ikram etti. Bakan Kasapoğlu, baklava ikramında bulunurken bir taraftan da öğrenciler ve aileleriyle söyleşi etti. 

Öğrencilere hangi bölümde okuduklarını soran Bakan Kasapoğlu, ‘Maşallah, Tanrı yolunuzu, bahtınızı açık etsin” temennisinde bulunmuş oldu.

“Gözünüz arkada kalmasın, çocuklarınız artık bizlere emanet”

Samimi bir ortamda gerçekleşen buluşmada öğrencilerin aileleriyle de yakından ilgilenen Bakan Kasapoğlu, hangi memleketten geldiklerini sordu. 

Talebe velilerinin “Çocuklarımız ilkin Tanrı’a sonrasında sizlere emanet” demesi üstüne Bakan Kasapoğlu, ‘İçiniz rahat olsun. Talebe kardeşlerimizi yurtlarımızda evlerinizi aratmayacak şekilde konuk etmek için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Gözünüz arkada kalmasın. Çocuklarınız bizim de evlatlarımız, artık bizlere emanetler. Tertemiz, pırıl pırıl yurtları var. Tanrı evlatlarımızın yollarını, bahtlarını açık etsin.” ifadelerini kullandı.

Bakan Kasapoğlu, buluşmanın arkasından öğrenciler ve aileleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz