Göçebe Oyunları'nda heyecan sürüyor

Bu yıl dördüncü kez düzenlenenDünya Göçebe Oyunları’nda 2. gün etkinlikleri düzenlendi. “Gelenekten Geleceğe Bir’iz!” sloganıyla düzenlenen 4. Dünya Göçebe Oyunları’nda 13 branşta 102 ülkeden 3 binin üstünde sporcu savaşım ediyor. Oyunların ikinci gününde atlı okçuluk, geleneksel okçuluk, mas güreşi, aşırtmalı aba güreşi ve yağlı güreş müsabakaları yapılmış oldu. Sahne bölümünde ise evrensel müzikler ve halk dansları şov düzenlendi. Arslanbek Sultanbekov ile sevilen sanatçıların konser verdiği alanda misafirler keyifli anlamış olur yaşadı.

Oyunların ikinci gününde atlı okçuluk ve geleneksel okçuluk nefes kesti.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, yerli ve yabancı misafirlerle tek tek ilgilendi. Meclis Başkanı Şentop, alanla ilgili Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Necmeddin Bilal Erdoğan ileDünya Göçebe Oyunları Komite Başkanı Hakan Kazancı ve heyetten informasyon aldı.

Oyunların ikinci gününde atlı okçuluk ve geleneksel okçuluk nefes kesti.

Kasapoğlu: Türkiye spor ülkesi

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu da Bursa’nın İznik ilçesinde düzenlenen 4’üncüDünya Göçebe Oyunları’nın yapıldığı alanda araştırmalarda bulunmuş oldu. Kasapoğlu, “Spordaki iddiasıyla, başarısıyla, spordaki geniş yelpazeye uzanan hedefleriyle bir spor ülkesi. Bu yıl aldığımız madalyaların artık sayısına yetişemiyoruz. Branşlar çeşitlilik arz ediyor. İşte olimpiyatları hep beraber yaşadık biliyorsunuz ki. Bununla beraber muhteşem tesis altyapısı, Türkiye spor turizmi açısından mühim bir destinasyon. Golften geleneksel branşlara, geleneksel branşlardan yüzmeye, yüzmeden jimnastiğe, basketbola her alanda Türkiye’nin iddiası var” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 4. Dünya Göçebe Oyunları’nda dün alanda araştırmalarda bulunmuş oldu.

Erdoğan: Kapsamlı ve büyük

Alanı ziyaret eden Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Necmeddin Bilal Erdoğan ise yapmış olduğu açıklamada “Dün akşam (Önceki gün) tüm iştirakçilerin, ekranları başlangıcında izleyenlerin de tahmin ediyorum bu etkinliğin düşündüklerinden oldukca daha kaliteli, kapsamlı ve büyük bulunduğunu anlamalarına vesile oldu. Dünyanın bu kadar kültürel zenginliğini 4 gün içinde bir yerde görmek hakkaten mümkün değil. Bu anlamda Dünya Göçebe Oyunları alanında tek diyebiliriz. İddiamız ve ümidimiz, olimpiyatların daha ötesinde bir mesajı insanlığa kazandırabilmek” dedi. Göçebe Oyunları etkinlikleri ve geleneksel spor müsabakaları yarın da devam edecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz