Bakan Kasapoğlu: Gelen misafirler, Konya'daki izlenimlerini hayranlıkla ifade ediyor

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 9-18 Ağustos tarihleri içinde 5’incisi Konya’da düzenlenecek olan İslami Dayanışma Oyunları öncesinde Demirören Haber Ajansı’na (DHA) açıklamalarda bulunmuş oldu. 5’inci İslami Dayanışma Oyunları’nı el birliğiyle, güç birliğiyle, büyük bir heyecanla gerçekleştireceklerini ifade eden Bakan Kasapoğlu, “Konya’da mükemmel bir ortam var. Kuvvetli ve muhteşem bir altyapı var ve bu altyapı 5’inci İslami Dayanışma Oyunları için hazır. 56 ülke, 4 binden fazla sporcu ve binlerce sporsever Konya’da bir araya gelecek. Oyunlar Köyü’nü oradaki yurdumuz olarak tesis ettik. Muhteşem bir altyapı. Gelen misafirler, Konya’daki ilk izlenimlerini hakikaten büyük bir hayranlıkla ifade ediyorlar. Yeni tesislerimiz, atletizm pistimiz, olimpik havuzumuz ve veledromumuz… İnşallah pazartesi gününden itibaren veledromda müsabakalar başlıyor. Salı günü resmi açılışını Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

“MÜKEMMEL BİR ALTYAPI OYUNLAR İÇİN HAZIR”

Pist genişliği 8 metre olan dünyanın sayılı veledromlarından birini Konya’da pandemiye karşın oldukca süratli inşa ettiklerinin altını çizen Bakan Kasapoğlu, “Bisiklet sporcumuz Ahmet Örüken, “hayallerimiz gerçek oldu, artık sıra bizde” diyor. İnşallah Konya’dan, Türkiye’nin dört bir yanından yeni yıldızlarımızı bisiklet sporumuzda da o veledromda yetiştireceğiz. Tesis altyapımız oyunlar sonrası en kuvvetli şekilde ülkemize hizmet edecek, Konyamıza hizmet edecek. Gerek kamp merkezleriyle gerek antrenman, yarışma salonlarıyla muhteşem bir altyapı oyunlar için hazır” şeklinde konuştu.

BAKAN KASAPOĞLU’NDAN AÇILIŞA DAVET

Bakan Kasapoğlu, salı günü gerçekleştirilecek olan açılışa tüm Konya halkını çağrı ederek, “Konya halkı her zamanki şeklinde gönlü varlıklı, samimi, eli açık yönüyle tüm misafirleri kucaklamaya, ev sahipliği hayata geçirmeye hazır. Ben tüm Konya halkına bu vesileyle teşekkür ediyorum. Salı akşamı saat 20.00’de Konya Büyükşehir Stadı’nda muhteşem bir açılış şöleni gerçekleştireceğiz. Ben bu vesileyle tüm halkımızı açılışımıza çağrı ediyorum. Türkiye spor ülkesi olma noktasında spor turizminde bir marka ülke olarak mühim bir ev sahipliğini daha başarıyla gururla gerçekleştirmiş olacak” ifadelerini kullandı.

DHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz