Neslihan Yiğit: İlk 10 içerisinde yer almak istiyorum

Ulusal badmintoncu Neslihan Yiğit, Avrupa Badminton Şampiyonası’nda tek hanımlarda Avrupa üçüncüsü oldu. Badmintonun, Türkiye’de her geçen gün yükselen bir grafiği bulunduğunu ifade eden genç sporcu, İhlas Haber Ajansı’na (İHA) yapmış olduğu açıklamalarda kariyeri ve hedefleriyle ilgili konuştu. Geçtiğimiz hafta Türk sporunda elde edilmiş başarılarla ilgili görüşlerini aktaran Neslihan, “İzlediğimde gururlanıyorum. Hem Manchester’da düzenlenen Avrupa Tekvando Şampiyonası’ndaki başarılar, hem basketbol ve voleybolda, hanım boksunda çıkış meydana getiren bir ülkemiz var. Bu fazlaca gurur verici. Ben kendi badminton branşı bir yana, onları izlerken inanılmaz keyif alıyorum. Başarıları ile mutlu oluyorum. Ümit ederim daima yükselen bir grafiğimiz olur” dedi.

“Badminton daha çok kişiye hitap ediyor”

Badmintonun Türkiye’deki gelişimi hakkında konuşan Yiğit, “Badminton ülkemize yeni gelen bir federasyon, onun için her geçen gün yükselen daha çok kesime hitap eden bir branş. Altyapımız artık daha fazlaca ümit ederim altyapıdan artık büyüklere geldikçe madalyalar kazanan bir federasyon olarak devam edebiliriz” ifadelerine yer verdi.

Hedef, Olimpiyatlar’da altın madalya

2012 Londra Olimpiyatları’na badminton branşında katılan ilk Türk sporcu olan Neslihan hedefleriyle ilgili de konuşarak şunları söylemiş oldu:

“Hedefim ilk olarak bu madalyanın rengini değişiklik yapmak. Bunu fazlaca isterim. Şu anda dünya sıralamasında ilk 27’nin içerisindeyim. İlk 10 içinde, en iyiler içinde yer almak isterim. Ümit ederim bigün Olimpiyatlar’da o madalyayı boynuma takmak isterim.”

İHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz