Özel sporcularımız Malta'da

Ülkemizi Hususi Olimpiyatlar Malta Davetli Avrupa Oyunları’nda TÖSSED’li sporcular temsil edecek. Türkiye, çeşitli ülkelerden 450 sporcunun katılacağı şampiyonada atletizm, bowling ve masa tenisinde 14 sporcu ile madalya mücadelesi verecek

Başkanlığını Istek Sabancı’nın yapmış olduğu Türkiye Hususi Sporcular Spor Eğitim ve Rehabilitasyon Derneği (TÖSSED) sporcuları sezona süratli başladı. 

TÖSSED çatısı altında ülkemizi 1982 yılından bu yana Dünya ve Avrupa Oyunları’nda toplam 11 spor branşında temsil eden hususi sporcularımız, Hususi Olimpiyatlar Malta Davetli Avrupa Oyunları için bu ülkeye çıkarma yapmış oldu. 

Avrupa ve dışındaki ülkelerden 450’yi aşkın sporcunun “Bana kazanma şansı ver. Kazanamazsam bile çabamda yürekli olmama yardım et” mottosu ile yarışacağı oyunlar 18 Mayıs Çarşamba günü kapanış töreni ile sona erecek. 

Türkiye oyunlarda atletizm, bowling ve masa tenisi branşlarında 14 hususi sporcu ile savaşım edecek. 

DİLEK SABANCI’DAN ANLAMLI MESAJLAR

Oyunların açılış töreninde yer alacak olan TÖSSED Başkanı Istek Sabancı, babası merhum Sakıp Sabancı’nın büyük çabası ile Türkiye’de başlatılan hususi bireylerin spor yolu ile topluma kazandırılması hamlesinin tüm hızı ile sürdüğüne dikkat çekti,

“Her çocuk özeldir. Fakat bazıları daha özeldir. Babam Sakıp Sabancı ve bir avuç gönüllü arkadaşının ortalama 40 yıl ilkin attığı tohumlar yeşerdi, meyvelerini vermeye başladı. Şimdi geriye baktığımızda başta hususi evlatlarımızın aileleri olmak suretiyle, toplumun umutlarının yeşerdiğini gözlemleyip, ‘nasıl daha iyisini yaparız? Nasıl daha oldukça hususi çocuğumuza ulaşırız’ın arayışına girdik. Toplumun tüm kesimleri el ele verirse, daha çok çocuğumuzun yaşamını güzelleştiririz” diyerek şampiyona öncesi oldukça hususi mesajlar verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz