Bakan Kasapoğlu, imam hatipli öğrencilerle bir araya geldi

Bakan Kasapoğlu, Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde Önder İmam Hatipliler Derneği’nce düzenlenen Yunus Emre Yolunda Genç Gönüllüler Buluşması’nda gençlerle bir araya geldi. Burada konuşan Bakan Kasapoğlu, gençlerle aynı heyecanı paylaşmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, “İçinde bulunduğumuz çağ bir taraftan dijitalleşme öteki taraftan sanayileşme pek oldukça kolaylığı bununla beraber getiriyor. Bununla beraber bazı hususlara karşı, değerlere karşı bir yabancılaşmanın söz mevzusu olduğu hepinizin malumu. Derinliğin, anlamın, mananın, maalesef bazı sıkıntılarla karşı karşıya kalmış olduğu hepimizin malumu. Kalbi merkeze alan, ruhu doyuran bir özelliğin ilave bir çaba gerektirdiği bir dönemdeyiz. Bu zamanda her daim değerlerin aklın ve kalbin beraber olmasının her geçen günden daha mühim olduğu bir dönemdeyiz” dedi.

Bakan Kasapoğlu, Bakanlığın birçok güzel emek vermesi bulunduğunu söyleyerek, “Ciddi anlamda bir kalkınmayı gerçekleştiriyoruz. Bununla beraber toplum olarak, kadro olarak bununla birlikte gönül köprüleri inşa etmenin, gönüller arası yolları güçlendirmenin, gönül birlikteliğini kuvvetlendirmenin minimum yaptığımız işler kadar önem arz ettiğinin de farkındayız. Dünyanın en genç nüfusuna sahibiz hamdolsun. Bölgesel, niteliksel, nicel anlamda. Bir taraftan çağdaş manadaki gereklilikleri gençlerimiz için seferber ederken, öteki taraftan gençlerimiz için ruh zenginliğini ruhu diri tutmak noktasındaki gereklilikleri de ortaya koyma durumundayız” diye konuştu.

Kasapoğlu, imam hatipte tahsil görmüş olduğu yılları anlatarak şöyleki devam etti: “Seçme ve seçilme için 30 yaş vardı. Bir ara 25’e düştü. Şimdi 18 yaşlarında gençlerimiz. Sizin şeklinde pırıl pırıl arkadaşlarımız Türkiye’yi yönetiyorlar. Gurur duyuyoruz hepinizle. Bir taraftan eğitimde fırsat eşitliği noktasında okullaşma, üniversiteler her ildeki üniversiteler, harçların kaldırılması, Türkiye’nin dört bir yanında yurtlar, 750 bin kapasite dünyada başka bir örneği yok. Burslar, krediler, teşvikler emek harcamalar. Gençlere sözle, sözde verilen bir değil gençlere olan sevginin, güvenin ve gençlerle yürüdüğümüzün sembolü. İnşallah beraber yürümeye devam edeceğiz sizlerle.”

Konuşmanın peşinden Bakan Kasapoğlu’na Yunus Emre’nin portresi armağan edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz