BİDEV İzmir’de saha açılışında

İzmir’de yaşayan basketbolumuzun “efsaneleşmiş” sporcuları, spor adamları, hem de BİDEV Yönetim Kurulu ve Mütevelli Heyeti Üyeleri’nin katılımıyla gerçekleşen açılış töreninde, BİDEV Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Arat, TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı, TEGV Çiğli Eğitim Parkı basketbol sahasının yenilenmesine destek veren BİDEV mütevellisi Tolga Egemen birer konuşma yaparak, BİDEV-TEGV ortaklığıyla meydana getirilen çalışmaların önemine değindi. 

Arat’tan teşekkür

BİDEV Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Arat, yapmış olduğu konuşmada “Bugün burada velilerimiz de aramızda. Sizin buraya olan güveniniz, çocuklarınızı buraya emanet etmeniz biz için oldukca kıymetli. Güveninizden dolayı teşekkür ederim. TEGV olarak Türkiye’de oldukca mühim işler başarıyor, Türkiye’nin en mühim sivil cemiyet örgütlerinin başlangıcında geliyorsunuz. Burada yaptığınız işler Türkiye genelinde müthiş bir itimat duygusu ve duyarlılık yaratıyor. Bizim de ana ilkelerimizden kabul edilen Cumhuriyet ilkelerine bağlı evlatlar yetiştirmek hepimizin görevi. Ikimiz de bir yolculuğa çıktık; benim de kurucusu ve Mütevelli Heyeti Üyesi olduğum TEGV ile bu projeyi gerçekleştirmek oldukca anlamlı. Sayın Suna Kıraç’ın hayallerini bugün burada TEGV ve BİDEV Mütevelli Heyeti Üyelerinin katkılarıyla gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Burada hem de TEGV mütevellileri olan Ömer Bozer’in, Efe Aydan’ın, Coşkun Teziç’in, Tayfun Bayazıt’ın ve öteki mütevellilerimizin emekleri ve inançları oldukca mühim. Mahalli yönetimlere, Çiğli Belediyesi’ne bizlere destek veren her insana şükranlarımızı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Efsaneler miniklerle basketbol oynadı

Açılış töreninin peşinden, İbrahim Ortaç, Hasan Arat, Atakan Karakaplan, Ömer Bozer, Efe Aydan, Akın Suel, Celal Arısan, Jülide Sonat, Sami Baykal, Füsun Uysal, Handan Özbek, Hasan Tanyeri benzer biçimde basketbol dünyasının efsaneleşmiş adları, küçük sporcularla beraber basketbol oynadı ve onlara unutulmaz bigün yaşattı. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz