Rıza Çalımbay: Kesinlikle iyi yerlere geleceğiz

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Demir Grup Sivasspor ‘da teknik direktör Rıza Çalımbay, basın toplantısı düzenledi. Kulüp tesislerindeki görüşmede açıklamalarda bulunan Çalımbay, yandaş desteğine gereksinimleri bulunduğunu belirterek, “Bu bir mazeret değil fakat biz sezona erken başladık. Erkenden kamp yapmış olup, hazırlık maçları oynadık. Biz buraya ilk geldiğimizde şampiyonluğa oynadık. Bunun sebebi Avrupa kupaları oynamadığımız ve evvelinde sakat vermediğimiz için. Avrupa olmadığı için lige fazlaca iyi konsantre olduk ve ilk yarıyı önder bitirdik. Bizim esas sıkıntımız pandemiden sonrasında oldu. Şu an yaşadığımız en büyük sorun yandaş. Kesinlikle taraftarımızı kazanmalıyız. Şampiyonluğa oynadığımız sürem yandaş ile futbolcular içinde inanılmaz bir kontakt vardı. Biz 435 gün kendi sahamızda yenilmedik, bu sebeple fazlaca büyük taraftara sahiptik. Oynayacağımız Hatay maçı bizim için fazlaca mühim ve taraftarın kesinlikle gelmesi gerekiyor. Yandaş gruplarımız ve her insanın güzel bir halde birleşmesi gerekiyor. Ekip istediğimiz şeklinde gitmeyebilir ve sorun yaşayabilir. Bu tür şeyler futbolun içinde olan şeyler. Yandaş iyi gün dostu değildir, taraftarın daima olması gerekiyor. Taraftarın bu şekilde zor günlerde takımına haiz çıkması gerekiyor. Taraftarlarımızın hepsini tribünde görmek istiyoruz. Takımın taraftara ihtiyacı var. Taraftarla bütünleşelim ve yolumuza devam edelim” dedi.

“TAKIMIMA GÜVENİYORUM”

Takımla ilgili kimsenin kafasında kaygı olmaması icap ettiğini ifade eden Çalımbay, “Biz geçen sürem bundan daha zor durumdaydık. Ligi iyi bir halde bitireceğimize yürekten inanıyor ve takımımıza, oyuncularımıza, yönetimimize güveniyorum. En o kadar da taraftara güveniyorum. Ben ve ekibimin bir hedefi vardı. Burada çalıştığımız sürece takımımızı ilk 5’e sokmaktı ve Avrupa kupalarına götürmekti. Biz bu tarz şeyleri yaptık. Son 10 yılda Anadoluda Avrupa kupalarına üst üste giden ekip biziz. Türkiyemize fazlaca puanlar kazandırdık. Bizlere fazlaca maç oynattılar ve sıkıntılar yaşadık. Biz sıkıntıları aşarak bir bölgelere geldik ve biz bunu da aşacağız. İyi bölgelere kesinlikle geleceğiz. Biz üzerimize düşeni yapıyoruz fakat kimi zaman şanssız şeyler yaşanabiliyor. Bu şanssızlığı bu hafta kırmak istiyoruz ve ne olursa olsun bu hafta taraftarımızı maça bekliyoruz” diye konuştu.

“SİVASSPOR OLARAK ÖRNEK BİR KULÜBÜZ”

Hatay maçında cezalı bulunduğunu söyleyen Çalımbay, “Benim ceza aldığım nedenler bizlere meydana getirilen haksızlıklar. Son olarak oynadığımız Başakşehir maçındaki iptal edilen golümüz düzgüsel bir gol. Benim hakeme itiraz etmem de düzgüsel. O şekilde bir golü vermezsen doğal ki itiraz edeceğim ve kart gördüm. Ben hiçbir vakit yargıcı arkadaşlara ne sövgü, hakaret, fena bir şey kesinlikle söylemiyorum. Ben yalnız takımımızın hakkını koruyorum. Ben haksız vakaları hazmedemiyorum. Bizim hiçbir takımla alışverişimiz yok. Hangi ekip olursa çıkıp maçımızı oynuyoruz. Hiçbir kulüple de sıkıntımız yok. Hakemler kolay kart gösteriyorsa mecburen tepki göstermemiz gerekiyor. Biz bunlardan dolayı üzgünüz ve bizlere yapmasınlar. Biz Sivasspor’uz. Sivasspor kimselerle uğraşmıyor. Sivasspor olarak örnek bir kulübüz. Büyük kargaşalar çıkaracak kulüp değiliz. Kabullenemediğim şey kaybettiğimiz puanları yargıcı hatalarının belirlemesi. Bizim de kendi hatalarımız var, onları kabul ediyoruz. Biz düzeleceğiz ve fazlaca iyi duruma geleceğiz. Bizim bir tane galibiyete ihtiyacımız var. Bir yengi aldığımız vakit fazlaca daha iyi bölgelere geleceğiz. Tüm hedefimiz bu maç ve ötekiler. Bambaşka bir halde maça çıkıp elimizden geleni yapacağız. Sivasspor kulübü centilmendir ve saygılıdır. Biz hakemlere nasıl saygılıysak lütfen onlar da bizlere saygılı olsunlar. Biz Sivasspor’un menfaatini düşünüyoruz. Sivasspor için her şeyi yapıyoruz. Ben esasen Sivaslıyım. Ekibim de yıllardan bu zamana kadar birlikte olduğum bir ekip. Biz fazlaca krizli takımlar yönettik. 2 puandan ekip alıp 5’nci sıraya yükselttik. Tanrı’a şükür bu zamana kadar da kulüplerin hedefi her neyse onların üstünde ligi bitirdik. Bu yıl maçlar zor. Ortaya yandaş farkı çıktı. Bizim de ne olursa olsun bu desteği almamız gerekiyor” dedi.

Uğur Ziraatçi’nin dönem içinde geçirme söylentilerine de yanıt veren Çalımbay, “Karar yönetimin sonucu. Şu anda transferde düşünecek durumda değiliz. Uğur’un da düşüncesini bilmiyoruz. Bizim ilkin bu durumdan çıkıp, rahatlamamız lazım. Burada fazlaca iyi oyuncularımız vardı. Emre ve Mert Hakan gitti. Şu anda da gittikleri yerlerde de oldukça iyi oynuyorlar. Kulübün menfaati her neyse ona bakılırsa hareket edilir. Hepimiz de dönem arası için araştırmalara başladık” ifadelerini kullandı.

Hüsnü Umut AVCI / SİVAS (DHA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz