Kayakla atlamada Fatih Arda İpçioğlu'ndan tarihi başarı

Rusya’da düzenlenen Kayakla Atlama Kış Dünya Kupası’nda finallerde yarışmaya hak kazanan Fatih Arda İpçioğlu, zamanı bir başarı elde etti.

Türkiye Kayak Federasyonundan meydana getirilen açıklamada, “Ulusal ekip sporcusu Fatih Arda İpçioğlu, Kış Dünya Kupası Elemeleri’nde 110.5 metrelik derecesiyle finallerde yarışmaya hak kazanmıştır. Nizhny Tagil şehrinde organize edilen ve 19 ülkeden 72 sporcunun katılmış olduğu yarışmada ülkemizi temsil eden Fatih Arda İpçioğlu, tarihimizde ilk kez Dünya Kupası finalinde yer alma başarısı gösterdi.” ifadelerine yer verildi.

Ulusal sporcu Fatih Arda da toplumsal medya hesabından, “Kayakla atlama tarihimizde ilk kez Dünya Kupası Elemeleri’ni geçerek tarih yazmayı başardım.” paylaşımı yapmış oldu.

Oto: “Tarihimizde ilk kez finallerde yer alıyoruz”

Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Ali Oto, ulusal sporcuyu kutlama ederek, “Sporcumuz Fatih Arda İpçioğlu’nun elde etmiş olduğu başarı bizleri son aşama gururlandırdı. Türkiye Kayak Federasyonu olarak ülkemizi internasyonal arenada başarıyla temsil etmeyi ilke edindik. Tarihimizde ilk kez Dünya Kupası’nda finallerde yer alıyoruz. Arda daha ilkin de olimpiyat kotası alarak mühim bir başarıya imza attı. Kendisini ve antrenörlerini bu başarıdan dolayı yürekten kutluyorum. Yarınki finalde de en iyi dereceyi alacağına inanıyorum.” şeklinde görüş belirtti.

Fatih Arda İpçioğlu’nun 41. olduğu elemelerde savaşım eden öteki ulusal sporcu Muhammed İrfan Çintımar ise yarışmayı 83 metre atlayarak 68. sırada tamamladı.

AA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz