Bakan Kasapoğlu, WADA'nın Mütevelli Heyeti'nde yer alacak

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2022 yılı itibariyle Dünya Dopingle Savaşım Ajansı’nın en üst karar alma organı olan (WADA) Mütevelli Heyeti’ne seçildi. Bakan Kasapoğlu, bazı temaslarda bulunmak suretiyle Polonya’nın başkenti Varşova’ya ziyaret gerçekleştirmiş oldu. Bakan Kasapoğlu, bir günlük Varşova ziyaretinde ilk olarak Dünya Dopingle Savaşım Ajansı (WADA) Başkanı Witold Banka ile görüştü. Bununla beraber Wada Kurucular Kurulu Üyesi olan Bakan Kasapoğlu, Banka ile WADA’daki son gelişmelere ve Türkiye’nin WADA’daki etkinliğinin geliştirilmesine ilişkin mevzuları ele aldı.

Bakan Kasapoğlu, Varşova ziyareti çerçevesinde ek olarak, Polonya Ulusal Olimpiyat Komitesi Başkanı Andrzej Krasnicki ve Spordan Görevli Devlet Sekreteri Anna Krupka ile spor alanında iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi ve çalışmaların arttırılması üstüne temaslarda bulunmuş oldu.

Bakan Kasapoğlu, görüşmelerin arkasından Dünya Dopingle Savaşım Ajansı (WADA) Mütevelli Heyeti’ne seçildiğini deklare etti. Bakan Kasapoğlu, müjdeli haberi toplumsal medya hesabından duyurdu. Bakan Kasapoğlu yapmış olduğu paylaşımda, “2022 yılı itibariyle Dünya Dopingle Savaşım Ajansı’nın (WADA) Mütevelli Heyeti’nde yer alacak olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Sporda dopingle savaşım mevzusundaki çalışmalarımızı el birliğiyle sürdürmeye devam edeceğiz. Bu vesileyle nazik misafirperverliği için WADA Başkanı Witold Banka’ya teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerine yer verdi. 

DHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz