Short Track Milli Takım Kampı, Samsun'da devam ediyor

Türkiye Buz Pateni Federasyonunca (TBPF) organize edilen “Short Track Ulusal Ekip Kampı”, Samsun’da sürüyor. TBPF Karadeniz Bölge Sorumlusu ve Kamp Müdürü Davut Numanoğlu, AA muhabirine yapmış olduğu açıklamada, 5 Ekim’de süregelen kampın 15 Ekim’de sona ereceğini söylemiş oldu.

Kampın başarıya ulaşmış geçtiğini ifade eden Numanoğlu, “Beş ulusal sporcumuz, bir ulusal ekip başantrenörümüz ve fizyoterapistimizden oluşan kafilemizin iki haftalık kampı son aşama başarıya ulaşmış bir halde sürüyor.” diye konuştu.

Numanoğlu, Samsun’un spor altyapısı bakımından varlıklı olduğuna işaret ederek, “Bilhassa Samsun Buz Pateni Salonu’muz, gerek zemini gerek tesis imkanları ile kamp hayata geçirmeye son aşama uygun. Türkiye Buz Pateni Federasyonuna teşekkür ediyoruz. Bu üçüncü ulusal ekip kampımız. Samsun bu aşamada bir kamp merkezi haline geldi. Bundan sonrasında da resmi, ulusal ve internasyonal müsabakalar hayata geçirmeye uygun ortamımız var. Türkiye Buz Pateni Federasyonumuzun tensipleriyle burada buz pateni organizasyonları yapmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Short Track Ulusal Ekibi Başantrenörü Artur Sultangaliyev, sporcularıyla olimpiyat seçmelerine hazırlık yaptıklarını söylemiş oldu.

Sultangaliyev, kamp için Samsun’u tercih ettiklerini belirterek, “Burası sıfır yükselti. Buz kaliteli olduğundan Samsun’u tercih ettik. Buz mevzusunda sporcularımla oldukça memnun kaldık. Süratli antrenmanlar yapabilmek için Samsun’a geldik. Hazırlıklarımız son sürat devam ediyor. ” diye konuştu.

Sporcularının internasyonal yarışmalarda Türkiye’yi temsil edeceğini aktaran Sultangaliyev, “Olimpiyatlarda iyi bir aşama alacağımıza inanıyorum. Sporcularımız şu an pik anlamında yüzde 90 derecede. Haftaya yarışlarda yüzde 100 olacaklar. Yarışmalarda yabancı sporcularla savaşım edecekler.” ifadelerini kullandı.

Ay-yıldızlı sporculardan Tunay Şimşek, 2014 senesinde ulusal takıma seçildiğini söylemiş oldu.

Tunay Şimşek, 2022 Pekin Kış Olimpiyatları öncesi seçmelere hazırlandıklarını belirterek, “Alçak rakımda Türkiye’nin en güzel buzu Samsun’da şu an. Antrenmanlarımızı oldukça güzel bir halde icra ediyoruz.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz