Futsal Avrupa Şampiyonlar Ligi, Manavgat'ta başladı

Avrupa Futsal Federasyonu tarafınca düzenlenen 2021 Avrupa Şampiyonlar Ligi, Manavgat Mehmet Akif Ersoy Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmalarla başladı. Şampiyonada İspanya, Fransa, Rusya ve Türkiye’den 8 adam, 4 hanım futsal ekibi savaşım ediyor.

Futsalın Avrupa ve dünyanın birçok ülkesinde popüler bir salon sporu bulunduğunu belirten organizasyon sorumlusu Hüseyin Türk, Türkiye’de hemen hemen istenen ivmeyi kazanmadığını belirtti. Türk, “Aslen ülkemizdeki futsal organizasyonları çoğu zaman ilköğretim okulları, liseler ve üniversiteler içinde yapılıyor. Kulüp düzeyinde bunların daha fazlaca geliştirilmesi, desteklenmesi gerekir. Bunun için büyük bir bütçe, sponsorlar gerekmekte” diye konuştu.

Fransa Futsal Federasyonu Başkanı ve Avrupa Futsal Federasyonu Başkan Yardımcısı Mikael Bourdarud ise pandemi sebebiyle son 2 senedir organizasyon gerçekleştiremediklerinden bahsetti. Mikael Bourdarud, tekrardan internasyonal bir organizasyon düzenlenmesinden, futsal oynayabilmekten ve Türkiye’ye gelmekten dolayı mutlu olduklarını söylemiş oldu.

Ömer KARÇA / MANAVGAT (Antalya) (DHA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz