Kilo vermek için başladı, vücut geliştirmede Türkiye şampiyon oldu

Harran Üniversitesi Gövde Eğitimi Öğretmenliği Kısmı talebesi Abdulsamet Çevik, ilk kez katılmış olduğu Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Şampiyonası’nda sıkletinde elde etmiş olduğu başarıyla adından söz ettirdi.

Çalışmalarını aralıksız sürdüren Çevik, Kasım ayında İspanya’da düzenlenecek Fitness Dünya Şampiyonasında altın madalya alarak Türk bayrağını göndere çektirmeyi hedefliyor.

Abdulsamet Çevik, AA muhabirine, üniversite döneminden beri ustalaşmış olarak sporla ilgilendiğini söylemiş oldu.

Önceki dönemlerde de değişik bir hikayeyle spor hayata geçirmeye merak saldığını özetleyen Çevik, “Ufak yaşlarda fazla kilolarımdan kurtulmak için spora başladım fakat zaman içinde ilgim arttı.” dedi.

Vücudunun ve fizik yapısının fitness için uygun olması sebebiyle bu spor branşında çalışmaya devam ettiğini belirten Çevik, ortalama 4 aylık bir çalışmanın peşinden 29 Eylül-3 Ekim tarihleri içinde İstanbul’da düzenlenen Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Şampiyonası’nda altın madalya kazandığını beyan etti.

Dünya Şampiyonası’na katılacağını aktaran Çevik, şöyleki konuştu:

“Ufak yaşlarda kilolarım sebebiyle dostlarım benimle dalga geçiyordu. Fazla kilolarımdan kurtulmak için spora başladım. Kısa sürede sporu sevdim. Zaman içinde kendimi geliştirerek Harran Üniversitesi Gövde Eğitimi Öğretmenliği Bölümünde okumaya hak kazandım. Bunun yanında fitness sporuna devam ettim. Vücut geliştirme oldukca disiplin ve sıkı emek harcama gerektiren bir spor. Her şeyinize oldukca dikkat etmeniz gerekiyor. Antrenmanlarınızı aksatırsanız, geriye düşersiniz. Disiplinli sıkı bir çalışmanın peşinden Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Şampiyonası’nda altın madalya kazandım. 81 ilden gelen sporcuların içinde şehrimi en iyi şekilde temsil ettiğime inanıyorum. Kasım ayında İspanya’da düzenlenecek Dünya Şampiyonası’nda ülkemi en iyi şekilde temsil edip, altın madalya ile döneceğim inşallah. Büyüklerimden destek umuyorum.”

Akaltun: “İspanya’da ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğiz”

Fitness Ulusal Ekibi Antrenörü Mustafa Akaltun, ülke sporuna katkı sunmak için uzun senelerden beri yoğun çaba harcadıklarını belirtti.

İstanbul’da düzenlenen şampiyonadan Şanlıurfa’ya 1 altın, 2 bronz madalyayla döndüklerini ifade eden Akaltun, şunları kaydetti:

“Kentte sporun gelişimi yönünde çalışmalarımız devam ediyor. Devletimizde başarı göstermiş sporcuların yetişmesi için elimizden gelenin en iyisini hayata geçirmeye çalışıyoruz. Yetiştirdiğimiz Abdulsamet kardeşimiz de kısa sürede başarı göstererek Türkiye Şampiyonası’nda altın madalya kazanmıştır. Bu bizi oldukca gururlandırdı. Bunun yanında 2 bronz madalya daha aldık. Dünya Şampiyonası için çalışmalarımız devam ediyor. İspanya’da düzenlenecek şampiyonada ülkemizi iyi bir halde temsil edeceğiz. İspanya’dan altın madalya ile dönmek için sıkı ve en güzel şekilde hazırlanıyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz