Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz gelecekten umutlu

Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında Bilecik’te düzenlenecek iller arası Ümitler Mix Judo müsabakaları için kente gelen Huysuz, İstasyon Spor Salonu’nda sporcuların hazırlıklarını takip etti.

Huysuz, AA muhabirine, salgının etkisiyle federasyon olarak faaliyetleri tam anlamıyla yapamadıklarını söylemiş oldu.

Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında sporcuların daha iyi hazırlanabilmesi için bu şekilde bir etkinlik yaptıklarını dile getiren Huysuz, “İl müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz. Güzel bir etkinlik oldu. 25 ekip geldi. İnşallah hem Bilecik’e, hem de Türk sporuna güzel hizmetler edecek. Yeni sporcular yetişecek.” yorumunda bulunmuş oldu.

– “Şu anda da 2024 Paris Olimpiyatları’na hazırlanan bir ekibimiz var”

Türk judosu olarak 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda 6 sporcu ile Türkiye’yi temsil ettiklerini kaydeden Huysuz, “Genç bir sporcu yapımız vardı fakat 2 tane sporcumuz 5’inci oldu. Şu anda da 2024 Paris Olimpiyatları’na hazırlanan bir ekibimiz var.” diye konuştu.

81 ilde judoyla ilgili faaliyetleri bulunduğunu aktaran Huysuz, “Bazı illerimizde daha da iyi bir durumdayız. Bazı illerde bir, bazı illerde 5 alıştırmacı bulunuyor. Örneğin Bilecik’te 4 antrenörümüz var. 81 ilde yapımız var. Şu anda biz sporcularımıza şunu söylüyoruz; ’Bizim zamanımızda olmayan imkansızlıklar, araç-gereç yetersizliği şimdi bulunmuyor’. Şu anda minderimiz, her ilimizden ilçemize ve okullarımıza kadar taşınmış durumda. Bu da büyük bir gelişim sağlıyor. Biz yaşadığımız imkansızlıkları bu ufaklıklara yansıtmıyoruz. Devletin tüm imkanları bu sporu yapabilmeleri için sağlanıyor.” ifadelerini kullandı.

Şu andaki süreçte evlatları mindere kazandırmakta sorun çektiklerine değinen Huysuz, “İnşallah o evlatları buralara çektiğimizde bizlerden daha başarı göstermiş jenerasyonlar çıkacaktır. Okullarda gövde eğitimi derslerinden başlayıp spor salonlarında o kültürü oluşturduğumuzda 2028 ve 2032 olimpiyatlarında bu yılların oldukça daha üstünde madalyalar kazanılacaktır.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz