Türkiye Eskrim Federasyonu (TEF) tarafınca meydana getirilen açıklamaya nazaran, oylamada Türkiye’nin öteki aday ülkeler İsviçre ve Bulgaristan’ı bir oy fark ile geride bırakması sonucu haziran ayında yapılması planlanan 2022 Eskrim Büyükler Avrupa Şampiyonası’nın Antalya’da düzenlenmesine karar verildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TEF Başkanı Murat Atalı, Türkiye’de böylesine mühim bir organizasyonun yapılacak olmasından dolayı oldukca mutlu olduklarını söylemiş oldu.

Ulusal sporcularla Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceklerini özetleyen Atalı, “Avrupa Şampiyonası’nda savaşım edecek öteki ülke eskrimcileri ve kafilelerini layığıyla ağırlamak için tüm gayretimizle çalışacağız. Ülkemiz internasyonal organizasyonlara ev sahipliği mevzusunda onlarca kere kendini kanıtlamıştır. Ikimiz de bakanlığımız ile beraber bunlara bir yenisini daha ekleyeceğiz. Bu anlamda bizlerden desteklerini ve katkılarını esirgemeyen Gençlik ve Spor Bakanımız sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na oldukca teşekkür ediyoruz.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu. (AA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz