TFF Riva Hasan Doğan Ulusal Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde meydana gelen idman ısınmayla başladı. Koşu çalışmasıyla devam eden idman, şut çalışmasıyla sonlanmış oldu.

İstanbul’daki hazırlıklarını tamamlayan ay-yıldızlı ekip, yarın Çekya’ya hareket edecek.

İşitme Engelliler Ulusal Takımının, Riva’daki son antrenmanını, TFF Engelli Federasyonlarından Görevli Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Erdem ve TFF Engelliler Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Gürsoy da izledi.

İsmail Erdem: “İşitme Engelliler Futbol Ekibi’mız olimpiyat şampiyonu olarak dönecektir”

TFF Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Erdem, İşitme Engelliler Ulusal Ekibi’na güvenlerinin büyük bulunduğunun altını çizerek şöyleki konuştu:

“Türkiye Futbol Federasyonu olarak engelli ulusal takımlarımıza devamlı kapıyı açıyoruz. Çekya maçı öncesinde, Riva’da son hazırlıklarını yapıyorlar. Dileğimiz, pazar günü Prag’da Çekya’yı yenerek 25 Eylül’deki Fransa maçına gitmeleri. Takımımıza başarılar temenni ediyorum. Son olarak olimpiyatlarda şampiyon olmuşlardı. İnşallah 2022’deki Brezilya’daki olimpiyatlarda da olimpiyat şampiyonu olarak dönecektir. Güzel bir hazırlık devresi geçirdiler. Ikimiz de TFF olarak engelli futboluna desteğimizi 15 senedir sürdürüyoruz. Başta Sayın Başkanımız Nihat Özdemir olmak suretiyle tüm yönetim kurulu üyeleri olarak engelli futbolunun gelişimi, dünyada markalaşması mevzusunda desteğimiz devam edecek. Başarılar temenni ediyorum.”

Hususi sporcuların her dönem Riva’da güzel kamp dönemleri geçirdiğini aktaran Erdem, “Burada 4 sahamız var, mekan rahat ve geniş. TFF bilhassa engelli ulusal takımlarına yönelik talepleri öne çekmiştir. Zira bunlar ulusal gururumuz. Ampute ulusal ekibi Avrupa şampiyonu, İşitme Engelliler Ulusal Ekibi’mız dünya ve olimpiyat şampiyonu oldu. İnşallah bu şampiyonluklara şampiyonluklar eklenmesi adına da TFF olarak bu özveriyi gösteriyoruz.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

AA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz