Türkiye Triatlon Federasyonundan meydana getirilen açıklamaya nazaran, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteği ve Oral B’nin ana sponsorluğunda Beykoz ilçesinde gerçekleştirilecek İstanbul Oral B Boğaziçi Triatlonu’na, Türkiye’den ve dünyadan 500 triatlet katılacak.

Dünyanın ilk kıtalararası triatlon yarışı olacağını belirten, açıklamada görüşlerine yer verilen Federasyon Başkanı Bayram Yalçınkaya, sporcuların 2.3 kilometre yüzme, 40 kilometre bisiklet ve 10 kilometre koşudan oluşan parkurda savaşım edeceğini aktardı.

Triatlonun, sporcunun sınırlarını zorladığı mühim bir spor bulunduğunu kaydeden Yalçınkaya şu ifadeleri kullandı:

“Her biri kendi içinde sıkıntılı üç etabın, zamana karşı ve ara vermeden tamamlanması için triatletlerin oldukca dayanıklı bir bünyeye haiz olmalarını gerekiyor. Tüm İstanbulluları seyir zevki yüksek bir sporu yakından tanımaya ve yaşamaya çağrı ediyorum.Bisiklet etabı için Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün geçici olarak trafiğe kapatılacağı İstanbul Oral B Boğaziçi Triatlonu’nun yüzme etabı Kanlıca – Küçüksu içinde, koşu etabı Küçüksu – Çubuklu içinde koşulacak. Bu yıl ilk kez gerçekleşecek yarışın 2022’den itibaren Avrupa Triatlon Birliği takvimine alınarak Avrupa Triatlon Şampiyonası olarak yapılması hedefleniyor.”

Kayıtlar başladı

Türkiye Triatlon Federasyonundan meydana getirilen açıklamaya nazaran, Türkiye’den ve dünyadan 500 triatletin katılacağı organizasyon, Gençlik ve Spor Bakanlığının desteği ve Oral B’nin ana sponsorluğunda düzenlenecek.

Federasyonun 2021 yılı etkinlik programında yer edinen Yaş Grupları, Seçkin ve Ekip Bayrak Standart Mesafe Triatlon Türkiye Şampiyonası, 2300 metre yüzme, 40 kilometre bisiklet ile 10 kilometre koşu kategorilerinde gerçekleştirilecek.

Organizasyona müracaat, federasyonun internet sayfası üstünden 5 Eylül Pazar günü saat 23.59’a kadar yapılabilecek.

AA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz