Çağla Baş, Tokyo Paralimpik Oyunları’nda madalya istiyor

Türkiye, Avrupa ve dünya şampiyonalarında dereceleri bulunan ulusal sporcu, ulusal takımla yapmış olduğu kampların yanı sıra Altınordu ilçesi Durugöl Mahallesi’ndeki Havalı Silahlar Atış Poligonu’nda antrenmanlarına devam ediyor.

Çağla Baş, 24 Ağustos’ta başlamış olacak Tokyo Paralimpik Oyunları öncesi sıkı emek harcayarak oldukça istediği madalyayı kazanmayı hedefliyor.

Ulusal sporcu, AA muhabirine yapmış olduğu açıklamada, Tokyo Paralimpik Oyunları’na artık ortalama bir ay kaldığını belirterek, 1 Ağustos’ta son kez ulusal ekip kampına katılacağını, peşinden Tokyo’ya gideceklerini söylemiş oldu.

Ortalama beş senedir bu oyunlara hazırlandığını dile getiren Çağla, bu süre içinde eksiklerini büyük seviyede giderdiğini, hem teknik altyapı olarak hem de mental anlamda kendini hazır hissettiğini açıkladı.

Çağla, Tokyo’da Türk bayrağını dalgalandırmak ve madalya almak için elinden geleni yapacağını kaydederek, “İyi şeyler yapacağımı biliyorum. Bu mevzuda kendime inanıyorum. Çalışmalarım oldukça güzel gidiyor. Tokyo’ya tam anlamıyla hazırım.” dedi.

Daha ilkin dünya ve Avrupa’da madalya kazandığını anımsatan ulusal atıcı, “Tek noksan olimpiyat madalyası. İnşallah Tokyo’da bu madalya da bana nasip olacak. Tek hedefim bu madalyayı kazanıp bayrağımızı göndere çektirmek.” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz