Hasan Arat, Avrupa Olimpiyat Komiteleri Yönetim Kurulu üyeliğine üçüncü kez seçildi

Avrupa Olimpiyat Komiteleri (EOC) Genel Kurulu’nda meydana getirilen seçimde Türkiye Ulusal Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkan Yardımcısı Hasan Arat, tekrardan yönetim kurulu üyesi seçildi.

Hasan Arat, Yunanistan’ın başkenti Atina’da meydana gelen görüşmede 50 ülke temsilcisinin 41’inden almış olduğu oyla 2025 yılına kadar EOC Yönetim Kurulu üyeliğini sürdürecek.

Seçimle ilgili AA muhabirine açıklamada bulunan Arat, EOC’nin 50. yıl genel kurulunun gerçekleştirildiğini belirterek, “Sabah bölümünde seçimler yapılmış oldu. Yunanistan Olimpiyat Komitesi Başkanı, genel kurulda başkanlığa seçildi. Ben de yönetim kuruluna 50 ülkeden 41 temsilcinin oyunu alarak tekrardan seçildim. 50 ülkeden 41’inin oyunu almak Türkiye için, olimpiyat ve spor dünyası için son aşama önemlidir. Bu seçimle 2025 yılına kadar Avrupa Olimpiyat Komiteleri üyeliğini Türkiye adına üstlenmiş oldum.” ifadelerini kullandı.

2023 Avrupa Oyunları Koordinasyon Komisyonu Başkanlığı da meydana getiren Arat, “Üyelerin bu yüksek teveccühü mutluluk verici. Türkiye ve bayrağımızı temsil etmek onur veriyor. Beni yetiştiren güzel ülkeme sonsuz şükranlarımı sunarım.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

Hasan Arat, EOC’nin yönetim kurulu üyeliğine üçüncü kez seçildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz