Alper Cavit Kabakçı hedeflerini açıkladı

Türkiye Kano Federasyonu Başkanı Alper Cavit Kabakçı, amaçlarının Artvin’deki baraj göllerini su sporlarına kazandırmak bulunduğunu belirterek, “İnşallah bundan sonrasında Artvin akarsuyunun yanında durgun su sporlarıyla da öne çıkacak.” dedi.

Yusufeli ilçesinde, eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı merhum Kadir Topbaş anısına hafta sonu meydana gelen Akarsu Kano Slalom Türkiye Kupası yarışları için kentte bulunan Kabakçı, Vali Yılmaz Zirve’u makamında ziyaret etti.

Kano Federasyonu Başkan Vekili Osman Ercan, Yönetim Kurulu Üyesi Ali Rıza Altunel ile İl Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Demirkıran’ın da katılmış olduğu ziyarette Kabakçı, yarışlara verdiği destek dolayı Zirve’a teşekkür etti.

Kabakçı, ziyaretin arkasından AA muhabirine yapmış olduğu açıklamada, Artvin’de durgun su kano sporunun gelişmesi için emek harcamaları bulunduğunu söylemiş oldu.

Eski iki ulusal kanocunun, Artvin Çoruh Üniversitesi’nde öğretim görevlisi bulunduğunu aktaran Kabakçı, şu şekilde devam etti:

“Bu arkadaşlarımız hem üniversite öğrencilerini hem de Artvin’deki gençlerimizi durgun su sporlarıyla buluşturmak için emek harcamalar yürütüyor. Artvin Valimiz ve Gençlik ve Spor Müdürümüz de desteklerini esirgemiyor. Hedefimiz Artvin’deki baraj göllerini su sporlarına kazandırmak. İnşallah bundan sonrasında Artvin akarsuyunun yanında durgun su sporlarıyla da öne çıkacak.”

Akarsu branşında Yusufeli’nin oldukca mühim merkezlerden biri olduğuna dikkati çeken Kabakçı, Türkiye Olimpik Hazırlık Merkezi’ndeki sporcular haricinde olimpiyat kotası kovalayan iki sporcunun da Artvin Yusufelili bulunduğunu açıkladı.

Tokyo Olimpiyatları’nı oldukca azca bir farkla kaçırdıklarını kaydeden Kabakçı, “İnşallah 2024 olimpiyat oyunlarında olimpiyat kotasını alacağımızı ümit ediyorum. Ülkemizin üç tarafı denizlerle çevrili, Artvin’in dört bir yanı barajlarla çevrili. Gençlerimizin su sporlarına kıymet katmasını önemsiyoruz. Sporun birleştirici gücü var. Gençlerimizi su sporları hayata geçirmeye bekliyoruz.” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz