Tahtalı Run To Sky yarışları 400 sporcunun katılımıyla başlıyor

Organizasyonla ilgili ilçedeki bir otelde düzenlenen toplantıya, Kemer Kaymakamı Yücel Gemici, Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Şube Müdürü Hakan Gündüz, Tahtalı Run To Sky Organizasyon Komitesi Başkanı Polat Dede, Corendon Airlines Kurumsal İletişim ve Pazarlama Müdürü Tuğba Özkan Güner ve Kemer Bölgesel Tanıtım Vakfı (KETAV) Başkanı Volkan Yorulmaz katıldı.

12 ülkeden 400 sporcunun katılacağı “Tahtalı Run To Sky” yarışlarında sporcular, 2 bin 365 rakımlı Tahtalı Dağı’nın çevresinde 116 kilometre koşarak zirveye ulaşacak.

Tahtalı Run To Sky Organizasyon Komitesi Başkanı Polat Dede, ilk kez 2015’te hayata geçirdikleri yarışların 7’ncisini düzenlemenin heyecanını yaşadıklarını söylemiş oldu.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle bölge halkı, sporcu ve görevlilerin sağlığını koruma altına almak için lüzumlu tüm tedbirleri aldıklarını belirten Dede, “Salgın şartlarına karşın 12 ülkeden 400 sporcunun katılacak olmasından dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Bu yıl da katılımcılarımıza çeşitli yarış seçenekleri sunacağız.” diye konuştu.

Kemer Kaymakamı Yücel Gemici, Antalya’nın gözde gezim merkezi konumundaki Kemer’de gerçekleştirilecek yarışın bölgenin gezim ve tanıtımına mühim katkı sağlayacağını kaydetti.

İlçenin zamanı ve doğasıyla mühim gezim zenginliklerinden bulunduğunun altını çizen Gemici, “Yarışmacılarımız koşacağı rotalarda bu zenginliklerimizi deneyimleyecek. Spor ve turizmin buluşacağı bu organizasyonda alın teri dökenlere teşekkür eder, yarışmacılara da başarılar dilerim.” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, ülkenin önde gelen gezim destinasyonlarından kabul edilen Kemer’in deniz, kum, güneş tatilinin yanı sıra coğrafi ve iklimsel avantajıyla tabiat ve spor turizmiyle de ön plana çıktığını altını çizdi.

Yarışmanın ana sporsoru Corendon Airlines’ın kurumsal kontakt ve pazarlama müdürü Tuğba Özkan Güner ise Corendon Airlines olarak Türk sporunun en büyük destekçileri içinde olduklarını, Antalya merkezli bir şirket olarak şehirde düzenlenen spor organizasyonlarına ve spor kulüplerine hususi ehemmiyet verdiklerini kaydetti. (AA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz