İpekyolu Belediyesi'nden online spor salonu

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan’ın talimatları doğrultusunda Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tüm dünyada yayılan koronavirüsle ilgili tedbirler kapsamında evlerinde kalmış olarak virüsün yayılmasının engellemesine destek veren vatandaşların bu sıkıntılı süreçte spordan tamamlanmamış kalmayarak zinde olmalarını sağlamak adına Online Spor Salonu kurdu.

Pazartesi, salı, çarşamba, cumartesi ve pazar günleri saat 15.00’de belediyenin resmi Twitter, Feysbuk ve Instagram hesaplarında yayınlayacakları eğitim videolarıyla vatandaşların spor eksiklerini kapatacak takımlar, pazartesi günü temel kuvvet egzersizleri, salı günü zumba, çarşamba günü temel pilates egzersizleri, cumartesi günü temel kuvvet egzersizleri ve pazar günü temel pilates egzersizleri benzer biçimde insan vücudunu psiko-sosyal ve fizyolojik olarak zinde tutacak spor içerikleri seçerek vatandaşların sıhhatli kalmalarını amaçladıklarını ifade ettiler.

Mevzuyla ilgili izahat bulunan başkan vekili Aslan, “Bir taraftan koronavirüs ile etkin bir halde savaşım ederken, bir taraftan da evde kalan yurttaşlarımıza yönelik yeni projelerle onları sıkılmamaları, bu sıkıntılı süreçten sıhhat açısından bir sorun yaşamadan çıkmaları için müdürlüklerimizle devamlı toplantı ve kontakt halinde kalmış olarak kıymetli İpekyolu sakinlerinin yanında ve onları her anlamda düşünerek hareket etmeye ve projeler üretmeye çalışıyoruz. Bu süreçte faaliyetleri geçici süreliğine durdurulan spor salonlarından dolayı spor yapamayan vatandaşlarımızı düşünerek spor salonunu evlerine götürecek yeni bir projeyi devreye sokuyoruz. Sevgili hemşehrilerim, ihmal etmeyin ki hayatımızda birçok mevzunun telafisi olabilir sadece sağlığın telafisi olmaz. Gerek kendiniz gerekse sevdikleriniz için lütfen evde kalınca hareketsiz kalmayın. Umut ediyorum ki en kısa zamanda, toplumsal yaşamın normalleştiği günlere kavuşacağız. “Evde Kalınca Hareketsiz Kalmayın” sloganıyla bir kez daha siz kıymetli yurttaşlarımızın evlerinde kalmış olarak bu süreçte bizlere destek olmasını önemle rica ediyorum” dedi.

DHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz