Gençlik merkezlerinde “koruyucu maske” üretimi devam ediyor

Dünyayı tesiri altına alan yeni tip corona virüs (Covid-19) salgınına karşı savaşım verenlerin başlangıcında gelen sıhhat çalışanları için Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı 81 ildeki gençlik merkezlerinde gençlik liderleri ve gönüllüler tarafınca koruyucu maske üretiliyor.

Ankara’daki Gençlik Merkezlerinde üretilen koruyucu maskeler Keçiören’de bulunan Emrah Aile Sağlığı Merkezi’ndeki sıhhat personeline ulaştırıldı.

Koruyucu maskeleri teslim alan Ankara Aile Hekimleri Derneği Başkan Yardımcısı Dr. Oğuz Çelik, yapmış olduğu açıklamada, “Bu süreçte desteklerini hep yanımızda hissettiğimiz Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Gençlik Merkezlerinde çalışan Gençlik Liderlerimize oldukça teşekkür ederiz. Üretilen bu yüz siperliği biz için oldukça mühim. Ankara’da bin 700’e yakın aile hekimi ve aile sağlığı çalışanımız var. Sizler tarafınca üretilen bu maskeleri ikimiz de onlara ulaştıracağız” dedi.

Kimsenin talepte bulunmamasına karşın gençlik merkezinde çalışan gençlerin, ‘derhal ne yapabiliriz’ telaşına düştüklerini ifade eden Çelik, ‘’Kimisi yaşlılarımıza yardım ediyor, kimisi maske üretiyor… Hakkaten oldukça duygulandırıcı bir süreç. Ulusal seferberlik duyuru edilmiş şeklinde kendi kendiliğinden oluşan reaksiyonlar bunlar. Kurtuluş Savaşımız şeklinde bir sürece girmiş bulunuyoruz. Bu süreçte gençlerimiz kendilerini gösterdiler” diye konuştu.

Yüz siperliğinin emek harcama konforunu arttırdığını vurgulayan Çelik, “Gün boyu bu tarz şeyleri kullanıyoruz. Bizim için oldukça kullanışlı oldu. Yeniden oldukça teşekkür ediyoruz” dedi.

Tüm dünyayı tesiri altına alan bu salgına karşı oldukça dikkatli olunması icap ettiğini belirten Dr. Oğuz Çelik ise, “Yurttaşlarımıza maskesiz dışarı çıkmamalarını söylüyoruz, doğal olarak 65 yaş üstü ve 20 yaş altı için aslına bakarsan sokağa çıkma yasağı var. Öteki yurttaşlarımızın da mümkün olmasıyla birlikte dışarı çıkmamalarını, oldukça zorunlu kalırlarsa da maske takıp çıkmalarını istiyoruz” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

Emrah Aile Sağlığı çalışanı İlknur Koç, “Gençlik merkezlerinde çalışan arkadaşlarımız biz için yüz siperliği üretiyorlar. Bizleri bu mühim süreçte yalnız bırakmadıkları için oldukça teşekkür ediyoruz. Emeklerine sıhhat, iyi ki varlar” şeklinde konuştu.

Maske üretim sürecine katkı elde eden Gençlik Lideri Fatih Ünal da, Ankara Gençlik Merkezleri olarak sıhhat çalışanlarının yanlarında olduklarını belirterek, maske üretimi yaparak onlara ulaşmaya çalıştıklarını dile getirdi.

DHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz