Milli sporcular evlere konuk oluyor

Spor İstanbul’un hafta içi her gün canlı gösterilen egzersiz videolarında, her perşembe ulusal sporcular İstanbullulara konuk olacak. Serilerin ilkinde badminton branşında olimpiyatlara katılan ilk Türk sporcu olan Neslihan Yiğit, Spor İstanbul’un toplumsal medya hesabından tüm katılımcılara egzersiz yaptıracak.

Spor İstanbul, başarılarıyla internasyonal arenada Türkiye’yi onurlandıran sporcuların videolarını her perşembe paylaşmaya devam edecek. İlk olarak, badmintoncu Neslihan Yiğit ile başlamış olacak seriler, her hafta değişik ulusal sporcunun katılımıyla devam edecek. Önümüzdeki haftanın konuğu ise Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda kota mücadelesini sürdüren İstanbul BBSK’nın başarı göstermiş karatecisi Meltem Hocaoğlu Akyol olacak.

Ulusal badmintoncu Neslihan Yiğit, 2012 Yaz Olimpiyatları’nda Türkiye’yi temsil ederek, badminton branşında olimpiyatlara katılan ilk Türk sporcu olma başarısına ulaştı. Mersin’in ev sahipliğindeki 2013 Akdeniz Oyunları’nda savaşım eden sporcu, tek ve çift hanımlarda Özge Bayrak ile şampiyonluğu elde etti. Yiğit, 2014 yılının ağustos ayında Türkiye Ulusal Olimpiyat Komitesi tarafınca meydana getirilen açıklamada, 2016 Rio Olimpiyatları yolunda madalya vadeden 16 altın çocuk içinde yer aldı.

2020 Tokyo Olimpiyatları için de kota almayı başaran başarı göstermiş sporcu, 2021 yılına ertelenen dev organizasyon için hazırlıklarına yoğun olarak devam ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz