Milli sporcu Selin Şahin özel otobüsle evine gönderildi

Türkiye’nin yeni tip corona virüsle (Kovid-19) savaşım tedbirleri kapsamında uçuşları sonlandırmasının peşinden İtalya’dan ülkeye getirilen ve Samsun’da 14 günlük karantina süresini tamamlayan bedensel engelli ulusal basketbolcu Selin Şahin, Gençlik ve Spor Bakanlığının kendisine tahsis etmiş olduğu hususi otobüsle İstanbul’daki ailesinin yanına gönderildi.

Koronavirüs salgını sebebiyle 25 Mart’ta Roma’dan Türk Hava Yolları ile Samsun’a getirilerek Münevver Ayaşlı Yurdu’na yerleştirilen İtalya’nın Reggio Calabria takımında oynayan ulusal sporcu Selin Şahin’in, karantina süresi bitti.

Ulusal oyuncu, Gençlik ve Spor Bakanlığının kendisine tahsis etmiş olduğu hususi otobüsle İstanbul’a ailesinin yanına gönderildi.

Selin, Samsun’da karantina sürecinin oldukça keyifli geçtiğini ifade ederek, “Yetkililer bizimle oldukça ilgilendi. Her insana oldukça teşekkür ediyoruz. İstanbul’daki ailemin yanına uçakla gitmeyi planlıyordum Sayın Valimiz ve Gençlik ve Spor İl Müdürümüz ile bu yönde karar almıştık. Fakat uçuşlar iptal oldu. Düzgüsel otobüsler merdivenli olduğundan sorun yaşayacağım için asansörlü otobüs ayarladılar.” dedi.

Ulusal sporcu Selin, İtalya’da da karantina altında olduğuna işaret ederek, şunları kaydetti:

“İtalya’dan Türkiye’ye ulaştıktan sonra da 14 gün karantina altına alındık. İstanbul’a evime gittiğim süre karantina süreci gene devam edecek. Tüm cemiyet ve kendi sağlığımız için evde kalalım, bu süreci en iyi şekilde atlatmaya çalışalım.”

Gençlik ve Spor Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, ulusal sporcunun hususi durumu sebebiyle kendisini uçakla göndermeyi planladıklarını sadece seferlerin iptal edildiğini hatırlatarak, şunları dile getirdi:

“Sporcumuzun düzgüsel otobüsle gitmesi zordu. Gençlik ve Spor Bakanımız sporcumuzun durumunu öğrendikten sonrasında bizlere yönerge verdi. Müdürlüğümüz bünyesinde engelli otobüsü vardı. Bu otobüste engelli sporcularımızın ihtiyaçlarının görülebilmesi için asansör mevcut. O otobüsü biz ulusal sporcumuzu İstanbul’daki ailesinin yanına götürmesi için tahsis ettik. Bakanımızın, Selin için o otobüsü tahsis etmesi sporcumuzu mutlu etti.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz