Dünyadan kısa kısa spor haberleri…

■ Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı, 2020’de yapılması planlanan sadece bir yıl ertelenen Tokyo Olimpiyat Oyunları için, “Hazırlığı tam olmayan sporcular ve ülkeler için bir avantaj olmasıyla birlikte hazırlanıp da olimpiyatlara katılamayanlar için bir dezavantaj oldu. 2021’de yapılacak olimpiyatın 2020 olarak anılması güzel bir şey” dedi.

■ Hanım Hentbol Ulusal Ekip Antrenörü Birol Ünsal, “Şimdi koronavirüse karşı en iyi müdafa yapma zamanı. Mesafeyi koru, kurallara uy koronavirüsü yen. Evinde kal Türkiye” mesajını verdi.

■ Japonya, bu yaz düzenlenmesi planlanan sadece koronavirüs sebebiyle ertelenen olimpiyatlar için Fukuşima eyaletindeki olimpiyat meşalesinin halka açık sergisinin kaldırılmasına karar verdi. 121 ülkede gezdirilmesi planlanan meşale, 20 Mart’ta Japonya’ya getirilmişti.

■ NBA Yönetimi, koronavirüs salgını sebebiyle ABD’de en oldukça etkilenen New York’a toplamda 1 milyon tane maske yardımında bulunduğunu deklare etti.

■ Formula 1 takımlarından Williams, flaş bir kararın altına imza attı. İngiliz ekibi, senelik 1’er milyon Dolar kazanan ekibin pilotları George Russell ve Nicholas Latifi’nin maaşlarını yüzde 20 düşürdü.

■ 11 Nisan tarihinde Tayvan’da beyzbol liginin başlaması beklenirken, garip bir gelişme yaşandı. Koronavirüs salgını dolayısıyla maçların seyircisiz oynanacak olması sebebiyle statlarda yandaş benzer biçimde giydirilecek olan robotların yer alacağı bildirildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz