Yusuf Kıraç, AA’nın 100. yılını kutladı

Türk Telekom Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Yusuf Kıraç, Anadolu Ajansının (AA) 100. müessese yıl dönümünü kutlayarak, AA’nın tüm branşlardaki spor başarılarının en mühim tanığı bulunduğunu belirtti. Yusuf Kıraç, AA muhabirine yapmış olduğu açıklamada, “Halkı doğru bilgilendirmeyi en önemi ülküsü edinen bu güzide kurumumuz Türkiye Büyük Millet Meclisinden 17 gün ilkin kurularak milletimizin yokluk içinde var etmiş olduğu cumhuriyetimizin temeli haline gelmiştir.” diye konuştu.

AA’nın 100 senedir doğru bilginin, yansız haberin ve kamu yayıncılığının sesi bulunduğunu belirten Kıraç, “AA, dünya geneline yayılan muhabir ağıyla da ülkemizin doğru habere erişmesinde hisse sahibidir. Bunun yanı sıra tüm spor branşlarını takip ederek, gerek amatör gerek ustalaşmış sporcuların başarılarının da en mühim tanığı olmuştur.” ifadelerini kullandı.

Ulusal Savaşım döneminde Anadolu’nun sesinin dünyaya duyurulmasında AA’nın büyük katkısı bulunduğunu vurgulayan Kıraç, “Gazi Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk’ün teşvikleriyle kurulan, Türk medyasının olmazsa olmaz unsurları içinde yer edinen AA’nın 100’üncü yılını kutlama ediyorum. İlkeli, objektif yayınından taviz vermeyen, cumhuriyetimizle yaşıt kurumumuza emek veren çalışanlara başarılar ve esenlikler arzuluyorum.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz