Olimpiyat mağdurları!

Liliana Rachel (29) ve Rene Beck (37) adlı çift, 2020 Olimpiyat yılı için kendilerine güzel bir seyahat rehberi hazırlamıştı. Alman çift, 24 Temmuz’da Tokyo’da başlamış olacak Olimpiyat Oyunları’nı yerinde seyretmek için Japonya’ya arazi tipi araçla gitmeyi ve Almanya’dan başlayıp 22 ülkeden geçerek 15 bin kilometre yol kat etmeyi planlamışlardı. Sadece Liliana ve Rene’nin planları küresel koronavirüs salgını sebebiyle altüst oldu. Alman çift bir tek geziden geri kalmadı,evlerinden de oldu! Zira ikili, bu seyahat için Almanya’nın Dresden kentindeki evlerini yıl sonuna kadar kiralamıştı.

Rene Beck: Yalnız 2.020km gidebildik

Alman çift arazi tipi binek araçlarıyla 1 Mart’ta yola çıktı fakat ilk engeli Hırvatistan sınırına geldiklerinde yaşadılar. Zira küresel salgın sebebiyle sınırlara gezi kısıtlamaları getirlimişti. Bundan dolayı Alman çift geri geri dönmek mecburiyetinde kaldı. Beck yapmış olduğu açıklamada,“15 bin kilometre yerine, dönüş yolculuğu da dahil olmak suretiyle bir tek 2 bin 020 kilometre gidebildik” dedi.

35 bin Euro ayırmışlardı

Hayallerindeki bu seyahat için 35 bin Euro biriktiren Liliana Rachel ve Rene Beck paranın bir kısmıyla, arazi otomobillerini yaşam alanına dönüştürdü. Beck,araçlarında yaptıkları değişimleri “Çadırlı bir bagaj,bir kompresör soğutucu, bir yatak sistemi ve güneş enerjisiyle ısıtma sistemi” olarak beyan etti. Genç çift, araçlarında rahat bir halde duş aldıklarını, yiyecek yaptıklarını ve uyuduklarını belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz