Aydın’da ‘Evde kal sporsuz kalma’ etkinlikleri

Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak tüm dünyada vuku gören Korona virüs tedbirleri kapsamında evlerinde kalmış olarak virüsün yayılmasının engellemesine destek veren vatandaşlara bu sıkıntılı süreçte spordan noksan kalmayarak zinde olmalarını sağlamak adına il genelindeki çeşitli branşlardaki 132 antrenörle devam ettiklerini söylemiş oldu.

Korona virüse karşı etkin bir halde sürdürülen savaşım kapsamında evde kalan vatandaşların spor yaşamını da sürdürebilmeleri için çeşitli tedbirler aldıklarını belirten Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Cenap Filikçioğlu, “Bu sıkıntılı süreçte de her insanın evde sporunu yapmalarını ve sıhhat için hareket etmelerini sağlamak için bir takım tedbirler aldık. Süreç sebebiyle tüm salonlarımızda faaliyetlerimizin durduğu andan itibaren online çalışmaya başladık. Hayatta birçok şeyin telafisi var fakat sağlığın telafisi yok. Bundan dolayı insanlarımız ilkin kendileri sonrasında da sevdikleri için bu süreçte evde kalması gerekiyor. Sadece evde kalırken de hareket kabiliyetimizi yitirmemiz gerekiyor. Spor ile sıhhat birbirinden ayrılmaz. Bundan dolayı tüm yurttaşlarımıza “Evde kalınca sadece hareketsiz kalmayın” çağrısı yapıyoruz. Bu kapsamda sporumuzu evde devam ettiriyoruz” dedi.

“Evde spor için 132 antrenörümüz vazife yapıyor”

Sıhhat Bakanlığı’nın ‘Evde kal’ çağrısı ile beraber Aydın’da 56’sı Federasyonlara bağlı 76’sı fahri alıştırmacı olmak suretiyle 132 antrenörün online spor hizmetlerine başladığını kaydeden Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Filikçioğlu, “Şu anda tüm antrenörlerimiz sporcuları ile online emek verme yapıyor. Bu arda bir tek gençlere değil ileri yaşlardaki yurttaşlarımızın da evlerinde yapabilecekleri spor hareketleri ile de düzgüsel zamanlarda da spor salonlarına gelemeyenler için hizmetlerimiz var. Bu emekleri resmi web ve toplumsal medya hesaplarımızda paylaşıyoruz. Halkoyunlarına ilişkin çalışmalarımız da hocalarımızın kendi evlerinin salon kısmında oluşturdukları alanda gene online olarak devam ediyor. Daha sıhhatli yarınlar için tüm Aydın halkımıza ‘Evde kal, hareketsiz kalma’ çağrısı yapıyoruz. Bu süreci sıhhatli bir halde atlatabilmemiz için evde de spora devam ettirmeliyiz” dedi.

İHA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz