Lena Erdil dünya şampiyonluğuna odaklandı

Almanya’da yaşayan Lena, AA muhabirine yapmış olduğu açıklamada, koronavirüs salgınında Almanya’nın durumu, bu yıl ve gelecekteki hedefleri ile ilgili değerlendirmede bulunmuş oldu.

Koronavirüs sebebiyle Almanya’da alınan önlemleri özetleyen Lena Erdil, “İtalya ve İspanya ile karşılaştırılınca birazcık daha azca sıkı kurallar var. Hala yalnız yada beraber yaşadığın kişilerle yürüyüş yapmak için parka, sokağa çıkabiliyorsun. İşe gidenler de var fakat ‘bir halde halledebiliyorsan işini evinden yap’ diyorlar. ‘İşin gereği dışarı çıkman gerekiyorsa, gitmeye devam et’ yaklaşımındalar. Her insanın evde kalması ekonomiye de oldukça büyük bir yük oluyor. Hem mümkün olduğunda birbirimizden uzaklaştırmaya çalışıyorlar hem de iktisat devam etsin, ülke tamamen çökmesin diye bu şekilde bir yaklaşım bulmuşlar.” diye konuştu.

Salgının Avrupa’da artmasından ilkin kış antrenmanları yaptığını aktaran 31 yaşındaki sporcu, “Aslen şu anda yarışıyor olacaktım. Fransa’da yarışım vardı. İlk bu yarış iptal oldu. Sonrasında Japonya ve Kore’de mayısta yapılacak Dünya Kupası yarışları iptal edildi. İngiltere ve İspanya, uçuşları durdurma sonucu vermeden ilkin Almanya’ya döndüm. Geçen yıl Almanya’ya taşınmıştım. Burada hava oldukça soğuk ve sörf için uygun değil. Hamburg’da yaşıyorum. Deniz kenarına gitmek de yasaklandı. Sörf imkanım yok fakat balkonda ve evde kendi spor salonumu kurdum. Daha oldukça vücut ağırlığı ile çalışıyorum, koşuyorum.” ifadelerini kullandı.

Vatandaşlara evde kalma çağrısında bulunan Lena, şunları kaydetti:

“Yapabileceğimiz tek şey evde kalmak. Bu oldukça ufak bir şeymiş benzer biçimde görülüyor fakat bir halde virüsün çoğalmaması ve daha oldukça kişiye bulaşmaması için yapabileceğimiz tek şey bu. Bilhassa yaşlı insanları etkileyen bir virüs. Ne kadar oldukça görmek ve yanlarında olmak istesek de büyüklerimizi ziyaret etmemeye çalışalım. Büyüklerimize telefon yada görüntülü konuşmayla ulaşabiliriz.”

“DAHA GÜÇLÜ OLMAK İÇİM BU SÜRECİ DEĞERLENDİRECEĞİM”

Lena Erdil, koronavirüs sebebiyle evde kalmış olduğu dönemde daha oldukça antrenman yapacağını ve bu süreci daha kuvvetli olmak için değerlendireceğini söylemiş oldu.

Önündeki ilk yarışın eylül ayında olacağını vurgulayan Lena, “Şu anda yarışlar iptal olmaya devam ediyor. Son olarak hazirandaki yarışı da iptal ettiler. İlk yarışımız eylül benzer biçimde görünüyor. Onun iptal olamayacağını düşünüyorum. Sürem bu şekilde ertelenmiş oldu. Ikimiz de pozitif bakmaya çalışıyoruz. Daha oldukça antrenman yapmak ve daha kuvvetli olmak için bu süreci değerlendirmeye çalışacağım.” şeklinde görüş belirtti.

Lena, 2024’te olimpiyatta yarışmak istediğini belirterek, “Kaç yarış olacak bilmiyorum fakat şu anda hedefim 2020’de dünya şampiyonu olmak. 2024 için ek olarak olimpik bir hedef ekledim. Rüzgar sörfünde olimpik derslik değişti ve değişik bir araç-gereç geldi. Benim de sevdiğim bir araç-gereç. O yüzden bundan sonrasında olimpik sporcu olacağım.” diye konuştu.

Kişisel sponsoruyla yollarını ayırdığını özetleyen Lena Erdil, “Sponsorsuzluk büyük sorun. Yeni markalarla güzel iş birlikleri yapmak isterim. İlgilenen markalar var ise benimle iletişime geçebilirler.” diyerek sözlerini tamamladı.

AA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz