Türkiye Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik'ten olimpiyat yorumu

Türkiye Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik, 2020 Tokyo Olimpiyatları’nın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle bir yıl ertelenmesini doğru bir karar olarak değerlendirdi. Murat Özmekik, AA muhabirine yapmış olduğu açıklamada, olimpiyatların ertelenmesiyle ilgili görüşlerini şu şekilde paylaştı:

“Badminton Federasyonu olarak olimpiyatların 1 yıl ertelenmesini doğru buluyoruz. Esasen bu ertelemeyi bekliyorduk. Bu sebeple kota alma durumunda olan sporcularımız antrenmanlarını yapması imkansız duruma gelmişti. Ulusal ekip kamplarımızı ertelemiştik. Son 2 aya girmiştik kota müsabakalarında. Bu kota maçları da teker teker iptal olmaya başlamıştı. Önümüzde büyük bir belirsizlik var. Kota maçları ne vakit başlamış olacak belli değil. Tek tesellimiz Neslihan Yiğit’in kota almayı garantilemiş olması.”

“Sporculara evde antrenman programı veriliyor”

Murat Özmekik, sporcuların bu süreçteki antrenman eksikliklerini federasyon olarak aldıkları önlemlerle kapatmaya çalıştıklarını belirtti.

Sporcuların süreçlerini yakından takip ettiklerini dile getiren Özmekik, şunları kaydetti:

“Biz federasyon olarak bilhassa olimpiyata kota almayı garantileyen Neslihan Yiğit’in antrenmanlarını, antrenörü Çağatay Taşdemir’le beraber takip ediyoruz. Neslihan’ın evi site içinde olduğundan, günlük kondisyon antrenmanını yapabiliyor. Evine federasyon olarak karın kaslarını geliştireceği bir spor aleti yolladık. Fitness bisikleti de yolladık. Dolayısıyla antrenmanlarına devam ediyor. Öteki antrenörlerimizde ulusal sporcularımızı bu süreçte takip ediyor ve lüzumlu desteği veriyor. Evde antrenman programları veriliyor. Bazı antrenörlerimizle sporcularımız, toplumsal medya hesaplarından görüntülü ortak antrenmanlar düzenliyorlar.”

– “Ulusal Dayanışma Kampanyası’na” destek

Türkiye Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Biz Bizlere Yeteriz Türkiyem” sloganıyla başlatmış olduğu Ulusal Dayanışma Kampanyası’na destek verdi.

Özmekik, bu kampanyaya hem bireysel hem de federasyon olarak destek verdiklerini anlatarak, “Kampanyayı takip ediyoruz. Sporcularımızı ve antrenörlerimizi yönlendiriyoruz. Cumhurbaşkanı’mızın başlatmış olduğu ’Ulusal Dayanışma Kampanyası’na federasyon olarak destek veriyoruz. Ben de federasyon başkanı olarak kampanyaya ailece 1500 lira katkıda bulunuyorum. Bu bağışı yaptık. Sporcularımızı ve antrenörlerimizi de bu kampanyaya destek vermeye çağrı ediyoruz.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz